Zaskakujący ruch francuskich władz. Muzułmanie oburzeni decyzją prefekt Oise

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meczet

Meczet / Fot. pxfuel.com

Francuskie władze regionalne wydały zarządzenie o zamknięciu wielkiego meczetu w Beauvais umiejscowionego pod Paryżem. Miało tam dochodzić wielokrotnie do głoszenia sprzecznych z prawem kazań m.in. nawołujących do dyskryminacji kobiet, a nawet do terroryzmu.
  • Francuska prefekt Oise Corinne Orzechowski wydała w poniedziałek zarządzenie o zamknięciu wielkiego meczetu Beauvais pod Paryżem.
  • W oświadczeniu podkreślono, że głoszono w nim niebezpieczne i sprzeczne z prawem kazania m.in. dyskryminujące kobiety, a także o charakterze terrorystycznym.
  • Władze meczetu za pomocą adokatów odżegnują się od oskarżeń francuskich władz.
  • Zobacz także: Biden o walce z COVID-19: “Gdybyśmy wiedzieli, działaliśmy bardziej zdecydowanie”

W poniedziałek, zgodnie z zarządzeniem prefekt Oise, Corinne Orzechowski zamknięty zostanie wielki meczet w Beauvis na okres sześciu miesięcy. Rozporządzenie zacznie obowiązywać 48 godzin (w środę 29 grudnia b.r. – red) po jego wydaniu.

Prefekt Oise zarządziła w poniedziałek zamknięcie wielkiego meczetu w Beauvais na okres sześciu miesięcy. Zarządzenie wejdzie w życie za 48 godzin

– czytamy w oświadczeniu prefektury.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dyskryminacja kobiet i propaganda terrorystyczna

Od wielu miesięcy imam w tym meczecie głosił kazania antyrepublikańskie, podkreślając, że prawo religijne jest nadrzędne wobec prawa Republiki Francuskiej. W kazaniach imama znalazły się odniesienia do terroryzmu, a także dyskryminacji osób homoseksualnych i kobiet

– podkreśliła prefekt Oise.

Z kolei zarządzający meczetem za pomocą swoich adwokatów twierdzą, że w ich świątyni nie propaguje się terrroryzmu. Ich zdaniem francuskie władze podają przykłady z kazań, które mają być wyjęte z kontekstu.

Według Agence France Presse francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin już 14 grudnia rozpoczął procedurę administracyjną w celu zamknięcia tej konkretnej muzułmańskiej świątyni.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY