USA: Arizona przeciwko segregacji sanitarnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przepustka covidowa USA

Przepustka covidowa USA / Fot. Flickr

Pomysł przymusu udało się wprowadzić dzięki przepisom przyjętym przez stanową komisję. Jednak ta regulacja stoi w sprzeczności z federalnym obowiązkiem szczepień dla przedsiębiorstw, który ma wejść w życie w styczniu.
  • W Stanach Zjednoczonych widać rozdźwięk w kwestii obostrzeń covidowych oraz stosunek legislatur stanowych względem pomysłu wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Stan Arizona jest kolejnym, który jasno opowiedział się przeciwko segregacji sanitarnej swoich obywateli.
  • Pomysł przymusu udało się wprowadzić dzięki przepisom przyjętym przez stanową komisję. Jednak ta regulacja stoi w sprzeczności z federalnym obowiązkiem szczepień dla przedsiębiorstw, który ma wejść w życie w styczniu.
  • Opór przeciwko regulacjom federalnym administracji Joe Bidena stawiają w Arizonie Republikanie, którzy posiadają większość w Komisji Korporacyjnej Arizony.
  • Zobacz także: Duda zawetował “lex TVN”. Biały Dom reaguje

W Stanach Zjednoczonych widać rozdźwięk w kwestii obostrzeń covidowych oraz stosunek legislatur stanowych względem pomysłu wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Stan Arizona jest kolejnym, który jasno opowiedział się przeciwko segregacji sanitarnej swoich obywateli. Tym samym, w w południowym stanie USA powstrzymano pomysł przymusu szczepień dla pracowników zakładów użyteczności publicznej.

Pomysł przymusu udało się wprowadzić dzięki przepisom przyjętym przez stanową komisję. Jednak ta regulacja stoi w sprzeczności z federalnym obowiązkiem szczepień dla przedsiębiorstw, który ma wejść w życie w styczniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Arizona przeciwko segregacji sanitarnej

Dalszy los przyjętych 15 grudnia przez Komisję Korporacyjną Arizony (ACC) przepisów może jeszcze zależeć od decyzji sądów. Jednak ACC wyraźnie zakazała podlegającym władzom stanowym przedsiębiorstwom rozwijania, wprowadzania i egzekwowania obowiązkowych szczepień jako warunku zatrudnienia.

ACC to komisja ds. zakładów użyteczności publicznej (np. elektrownie), której członkowie, zgodnie z konstytucją Arizony, pochodzą z wyboru, a nie są mianowani przez gubernatora, jak w większości innych stanów.

Opór przeciwko regulacjom federalnym administracji Joe Bidena stawiają w Arizonie Republikanie, którzy posiadają większość w Komisji Korporacyjnej Arizony. Przyjęte przepisy są wymierzone w regulacje federalne Joe Bidena. Narzucają one prywatnym przedsiębiorstwom zatrudniającym ponad 100 osób ich weryfikowanie w aspekcie zaszczepienia się lub testowania. Przepisy federalne miały wejść w życie 4 stycznia 2022 r., ale termin ten przesunięto na 10 stycznia.

Komisarz Justin Olson z ACC (Republikanie) ocenił, że federalny obowiązek szczepień jest „w 100 proc. niekonstytucyjny”. Z kolei komisarz Sandra Kennedy (Demokraci) głosowała przeciw przepisom mogącym zablokować obowiązek szczepień i według niej, komisja zachowała się „nieodpowiedzialnie”.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY