Minister sprawiedliwości Węgier: Domagamy się, by Niemcy szanowali naszą suwerenność

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Judit Varga na YT

Judit Varga / Fot. YouTube

Domagamy się, by Niemcy szanowali naszą suwerenność - mówiła minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga w rozmowie z "Die Welt".

Minister sprawiedliwości Węgier stwierdziła, że obecne centro-lewicowe niemieckie władze, nie powinny blokować współpracy między Węgrami a Niemcami. Pytana o sprawy praworządności, migracji i współpracy Niemiec z Węgrami odparła, że “konflikt dotyczący praworządności” jest “natury ideologicznej” i “nie dotyczy konkretów”. Jej zdaniem tego typu nieporozumienia służą wyłącznie “podejmowaniu działań przeciwko Węgrom”.

Widać podobne problemy Węgier z Komisją Europejską, która wiąże wszystkie decyzje z mniemanym łamaniem prawa. Minister wskazała, że Berlin wykorzystywał zasadę praworządności “jako wymówki do krytykowania węgierskiego rządu” oraz “oskarżał” Budapeszt o łamanie unijnego prawa w zakresie migracji.

Prawie żaden inny kraj UE poza Polską nie obraża UE tak często, jak Węgry. Ale rząd w Budapeszcie czuje się zdradzony przez UE. W rozmowie z WELT minister sprawiedliwości Judit Varga oskarża niemiecki rząd o krytykę Węgier pod „przykrywką rządów prawa”

– napisał niemiecki welt.de.
https://twitter.com/JuditVarga_EU/status/1474356088443183119

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

DoRzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY