Kary za Turów. Polski rząd podtrzymuje swoje stanowisko

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kopalnia Turów

Kopalnia Turów / Fot. YouTube

Termin płatności zasądzonych przez TSUE kar minął, a polski rząd nie zamierza płacić. Portal Onet podaje fałszywe informacje w tej sprawie, pisząc, że rząd zamierza zapłacić 200 mln.
  • Rada Ministrów podtrzymała swoje stanowisko dotyczące sporu w sprawie kopalni w Turowie.
  • Minął termin płatności kar ws. Turowa, narzuconych przez TSUE.
  • Zatrzymanie kopalni w Turowie spowodowałoby energetyczny wstrząs i zagrożenie bezpieczeństwa dla Polski.
  • Zobacz także: PiS przygotowany na weto prezydenta w sprawie “lex TVN”?

Rząd nie ma zamiaru płacić kar

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 20 września nałożył na Polskę karę 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środka tymczasowego i niezaprzestanie wydobycia. Termin, jaki trybunał dał Polsce na wpłatę kar, minął kilka dni temu. Rząd polski nie ma zamiaru płacić pieniędzy nałożonych na kopalnię w Turowie.

Uchwała Rady Ministrów w tej sprawie jest obiegowo przyjęta i podtrzymujemy nasze stanowisko. Uchwała mówi wprost, że tych kar nie zapłacimy.

– mówi Interii rzecznik rządu Piotr Müller.

Rada Ministrów podtrzymała swoje stanowisko dotyczące sporu w sprawie kopalni w Turowie. Wskazała również, że zatrzymanie działań kopalni spowodowałoby zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

– podkreślił Piotr Müller.

Choć rozmowy z Czechami w sprawie kopalni Turów trwają od czerwca, to na obecną chwilę nie ma porozumienia. Czechy wniosły do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) skargę przeciwko Polsce w sprawie rozbudowy kopalni Turów pod koniec lutego 2021 r. Strona czeska narzekała na hałas, zatrucie wody i naciskała na zamknięcie kopalni w Polsce.

Opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie dotyczącej kopalni węgla brunatnego Turów zostanie ogłoszona 3 lutego 2022 r.

https://twitter.com/BatugWojciech/status/1475809073765707779

Onet podając nieprawdziwe informacje, niezgodne z tym co mówi rzecznik rządu Piotr Müller, działa na szkodę państwa. Wywołało to lawinę powielanych FAKE NEWS-ów

onet.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY