Semeniuk o podsłuchach Pegasusem: „Ja nie mam nic do ukrycia”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olga Semeniuk

Olga Semeniuk / fot. gov.pl

Zdaniem wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk, sprawa podsłuchu senatora Krzysztofa Brejzy z Platformy Obywatelskiej jest tematem zastępczym. Wyznała, że nie miałaby problemu, gdyby była podsłuchiwana.

O zeszłego czwartku przez polskie media przetoczyła się dyskusja na temat inwigilowania dziennikarzy i polityków przez obecny rząd za pomocą izraelskiego oprogramowania szpiegowskiego Pegasus. Jednym z podsłuchiwanych polityków okazał się senator Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej.

W 2019 roku telefon polityka miał zostać zhakowany ponad trzydziestokrotnie. Warto zwrócić uwagę, że wówczas Brejza kierował kampanią Koalicji Obywatelskiej przed wyborami do parlamentu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Semeniuk bagatelizuje podsłuchy

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie dla Radia Zet zbagatelizowała kwestię ewentualnych inwigilacji senatora Brejzy. Stwierdziła, że to temat zastępczy wobec polskich problemów.

Działania operacyjne służb nie mają charakteru jawnego. PO bardzo często szuka tematu zastępczego do tematów ważnych dla Polski. Zajmujmy się sprawami, o których mamy kompletną i pełną wiedzę. Bierzemy udział w nagonce medialnej. Są odpowiednie służby, by to komentować

– powiedziała Semeniuk.

Dodała również, że nikt nie ma prawa wciagać się w niejawny charakter działań operacyjnych, nie posiadając wiedzy jakie systemy są wykorzystywane. Zdaniem Semeniuk, w trakcie rzadów Donalda Tusa w 2010 roku inwigilowana była przez 3 miesiące żona Macieja Wąsika.

Na pytanie słuchacza, jak sama by zareagowała, gdyby okazało się że to ona był podsłuchiwana w trakcie kampanii wyborczej, Semeniuk odparła, że nie ma nic do ukrycia.

Gdybym była podsłuchiwana lub w jakiś sposób inwigilowana jako osoba publiczna – wiceminister, radna – nie miałabym z tym żadnego problemu, ponieważ nie mam nic do ukrycia

– podsumowała wiceminister rozwoju.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY