Prowokacja na Ukrainie. Poleciały koktajle Mołotowa

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Koktajl Mołotowa

Koktajl Mołotowa / fot. wikimedia commons

Nikt nie ucierpiał podczas tego zdarzenia, nie uszkodzono też przedstawicielstwa dyplomatycznego – przekazała policja.

Prowokacja na Ukrainie. W piątek ukraińska policja poinformowała, że ktoś rzucił koktajlem Mołotowa w ogrodzenie konsulatu generalnego Rosji we Lwowie.

Prowokacja na Ukrainie

Nikt nie ucierpiał podczas tego zdarzenia, nie uszkodzono też przedstawicielstwa dyplomatycznego – przekazała policja. Ustalane są okoliczności zajścia, a w sprawie wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego chuligaństwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Groźby Putina

Putin podczas kolegium Ministerstwa Obrony oznajmił, że Rosja zareaguje, jeśli jej zachodni partnerzy nie zarzucą groźniej polityki.

“W przypadku kontynuowania linii ewidentnie agresywnej sięgniemy w ramach represji po adekwatne środki militarne i techniczne (…). Mamy do tego prawo” – dodał.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oskarżył USA o wysłanie na Ukrainę 120 najemników z prywatnych firm wojskowych, którzy mają przeprowadzić “prowokację” przy użyciu “nieznanej substancji chemicznej”.

Ich zadaniem ma być też szkolenie “w akcjach bojowych ukraińskich żołnierzy z formacji specjalnych i grup radykałów”.

Szojgu nie przedstawił żadnych dowodów na swe oskarżenia, a rzecznik Pentagonu powiedział później we wtorek, że jego zarzuty są “kompletnie fałszywe”.

tvp.info money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY