Giertych złożył wniosek do Trybunału w Hadze. „Zbrodniarze z obecnego rządu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Roman Giertych

Roman Giertych / Fot. You Tube/ Onet News

Zdaniem byłego wicepremiera w Polsce ma miejsce „masowe używanie prawa karnego do zatrzymań i aresztów osób, które się sprzeciwiały polityce obecnego rządu”.
  • Roman Giertych, Jacek Dubois i Mikołaj Pietrzak złożyli wniosek do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.
  • 23 grudnia Roman Giertych poinformował, że wniosek został zarejestrowany.
  • Chodzi o „masowe używanie prawa karnego do zatrzymań i aresztów osób, które się sprzeciwiały polityce obecnego rządu”.
  • Zobacz także: Łukasz Mejza opuszcza rząd. Wiceminister sportu podał się do dymisji

Sprawa dotyczy spektakularnych zatrzymań CBA

Jacek Dubois, Roman Giertych oraz Mikołaj Pietrzak chcą przekonać Międzynarodowy Trybunał Karny, że polski Prokurator Generalny oraz jego zastępca, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, a także “nieustalone na razie osoby współodpowiedzialne” dopuścił się politycznego prześladowania co najmniej kilku osób, które pełniły wysokie funkcje polityczne. To m.in. Jacek Krawiec, były prezes Orlenu, Jakub Karnowski, były prezes PKP, Paweł Wojtunik, były szef CBA oraz były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz.

Wszyscy oni zostali spektakularnie zatrzymani przez CBA i oskarżeni o niegospodarność, działanie na szkodę spółki lub korupcję. Zatrzymania było bogato relacjonowane przez media publiczne, co wpłynęło na postrzeganie tych osób przez społeczeństwo i partnerów biznesowych. Choć od zatrzymań minęło niekiedy wiele miesięcy, byli prezesi nie usłyszeli zarzutów, więc sprawa ciągnie się za nimi i kładzie cieniem na reputacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Giertych uderza w Prawo i Sprawiedliwość

23 grudnia Roman Giertych poinformował, że wniosek został zarejestrowany.

– W połowie stycznia mamy przewidziane spotkania w biurze prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Będziemy dalej współpracować, zapowiedzieliśmy, że w niedługim czasie wniosek zostanie uzupełniony o kolejne ofiary, które się do nas zgłaszają. Mamy setki tych osób. Opis będzie kontynuowany

– tłumaczył adwokat.

– Rozpoczęliśmy największy w historii Polski proces przed współczesną »Norymbergą«, jak często jest nazywany MTK. To, co się dzieje w Polsce, zasługuje na osądzenie międzynarodowe, aby kara za te czyny była przestrogą dla rządzących na całym świecie, że wykorzystywanie narzędzi prawa karnego do zastraszania społeczeństwa i budowania dyktatury kończy się sprawiedliwą i surową karą. Oby zbrodniarze z obecnego rządu znaleźli się szybko na właściwym dla siebie miejscu, czyli na ławie oskarżonych Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

– dodał Giertych.

Wprost

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY