Najnowszy sondaż: PSL notuje zaskakujący wynik

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Mateusz Marek

Jak wskazuje najnowszy sondaż, Polskie Stronnictwo Ludowe odnotowuje najlepszy wynik od wielu tygodni – 3 proc., co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.
  • Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. To wynika z nowego sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.
  • Na drugim miejscu politycznego podium znajduje się Koalicja Obywatelska, a zamyka je ruch Szymona Hołowni Polska 2050.
  • Jak wskazuje najnowszy sondaż, Polskie Stronnictwo Ludowe odnotowuje najlepszy wynik od wielu tygodni.
  • Zobacz także: Kowalski opublikował odpowiedź na wniosek ws blokady środków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Taką informację podaje najnowszy sondaż Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Mimo spadku poparcia partia rządząca utrzymuje dużą przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami.

Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosować zamierza 36 proc. Zdeklarowanych badanych. Taki wynik oznacza spadek poparcia partii rządzącej o 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni.

Drugą w tym zestawieniu Koalicję Obywatelską popiera 25 proc. respondentów; to o 1 pkt. proc. więcej niż poprzednio.

Polityczne podium z wynikiem 13 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera TVN zyskała 1 pkt. proc.

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która ma 11-proc. poparcie. To wynik bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem. 1 pkt. proc. zyskuje z kolei Lewica, na którą wskazało 8 proc. ankietowanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaskakujący wynik PSL

Jak wskazuje najnowszy sondaż, Polskie Stronnictwo Ludowe odnotowuje najlepszy wynik od wielu tygodni – 3 proc., co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. W sondażach z ostatnich tygodni ludowcy notowali około 1-proc. poparcie.

Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina otrzymały po 2 proc. (obie formacje o jeden pkt. więcej niż poprzednio).

Deklarowana frekwencja wynosi 53 proc.; oznacza to spadek o 3 pkt. proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1052 osób w dniach od 17 do 20 grudnia.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY