Korea Północna: Władze wprowadzają przymusową żałobę. Śmiech zakazany

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Korea Północna

Korea Północna / fot. pixabay.com

Okresy żałoby wprowadzane są w Korei Płn. co roku przy okazji rocznic śmierci Kim Dzong Ila, jak również Kim Ir Sena.
  • Władze Korei Północnej wprowadzają przymusową żałobę. Powodem jest 10. rocznica śmierci byłego przywódcy kraju Kim Dzong Ila.
  • Powołując się na relację mieszkańca Korei Północnej, osoby nieprzestrzegające żałoby były w przeszłości „zabierane i nigdy ich już nie widziano”.
  • Według przyjętego zwyczaju, opłakiwanie zmarłego dyktatora trwa co roku 10 dni, lecz z okazji okrągłej rocznicy jego śmierci, żałobę przedłużono o jeden dzień. Takie informacje podaje Radio Wolna Azja.
  • Zobacz także: Nowy właściciel TVN. Komisja Europejska wyraża zgodę

Korea Północna zmusza obywateli do opłakiwania byłego dyktatora, a władze wprowadzają przymusową żałobę. Powodem jest 10. rocznica śmierci byłego przywódcy kraju Kim Dzong Ila. Mieszkańcy północnej części Półwyspu Koreańskiego przez 11 dni muszą powstrzymać się od rozrywek. Według relacji mieszkańca Korei Północnej, zakazany jest nawet śmiech. Informację podaje Radio Wolna Azja, które cytuje swoje źródła w tym kraju.

Korea Północna: Władze wprowadzają przymusową żałobę

W okresie żałoby nie wolno nam pić alkoholu, śmiać się, ani oddawać rozrywce” – powiedział RFA mieszkaniec miasta Sinuidzu na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy z Chinami.

Według relacji mieszkańca Korei Północnej, osoby nieprzestrzegające żałoby były w przeszłości „zabierane i nigdy ich już nie widziano”.

Rocznica śmierci Kim Dzong Ila

Kim Dzong Il był ojcem obecnego dyktatora Kim Dzong Una oraz synem założyciela komunistycznej KRLD Kim Ir Sena.

W dniu rocznicy 17 grudnia przez trzy minuty wyły syreny, flagi opuszczono do połowy masztów, a mieszkańcy kraju w milczeniu kłaniali się. Ludzie składali również kwiaty przed gigantycznymi pomnikami Kim Dzong Ila i Kim Ir Sena na wzgórzu Mansu w Pjongjangu.

Okresy żałoby wprowadzane są w Korei Płn. co roku przy okazji rocznic śmierci Kim Dzong Ila, jak również Kim Ir Sena.

Według przyjętego zwyczaju, opłakiwanie zmarłego dyktatora trwa co roku 10 dni, lecz z okazji okrągłej rocznicy jego śmierci, żałobę przedłużono o jeden dzień. Takie informacje podaje Radio Wolna Azja.

Nawet jeśli w czasie żałoby umrze ktoś z twojej rodziny, nie wolno ci głośno płakać, a ciało musi być wyniesione dopiero po zakończeniu żałoby. Ludzie nie mogą nawet świętować własnych urodzin, jeśli przypadają one w okresie żałoby” – powiedział mieszkaniec Sinuidzu.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Nastrój kolektywnego opłakiwania”

Azjatyckie media donoszą, że służbom bezpieczeństwa nakazano karanie ludzi, którzy „szkodzą nastrojowi kolektywnego opłakiwania” Kim Dzong Ila. Policja ma kontrolować nastroje społeczne i ścigać wszelkie odstępstwa od narzuconego przez władze wzoru zachowania obywateli.

To trwająca przez miesiąc specjalna misja policji” – powiedziało to źródło.

Kim Dzong Il rządził w latach 1994-2011. Pod jego rządami, między 1994 a 1998 rokiem, kraj mierzył się z olbrzymią klęską głodu. Z niedożywienia zmarło według różnych szacunków od kilkuset tysięcy do nawet ponad 3 mln osób. Kim zmarł 17 grudnia 2011 roku na rozległy zawał serca w czasie jazdy pociągiem, a dwa dni później państwowe media ogłosiły Kim Dzong Una jego następcą.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY