U wybrzeży Madagaskaru zatonął statek. Na pomoc ruszył helikopter z ministrem na pokładzie i… rozbił się

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Na Madagaskarze zatonął statek

Na Madagaskarze zatonął statek / Fot. Twitter/MDN_Madagascar

Na Madagaskarze doszło do tragedii u wybrzeży. Agencja morska poinformowała o 64 ofiarach zatonięcia transportowca, na którym przebywało 130 nielegalnych pasażerów. Wiele osób nie zostało odnalezionych, a śmigłowiec ratowniczy z przedstawicielami władz na pokładzie, rozbił się. Z helikoptera uratował się minister ds. policji, który płynął 12 godzin do brzegu.

Dramat transportowca Francia

Na Madagaskarze doszło do dramatu. Transportowiec Francia, który wypłynął z portu Antanambe w północno-wschodnim Madagaskarze, kierując się do Soanierana Ivongo, doznał uszkodzenia kadłuba. Doszło wtedy do zalania silników oraz powolnego zatapiania. W wyniku tego zdarzenia, znajdujący się tam nielegalni pasażerowie ucierpieli i ze 130 osób aż 64 zginęło. Statek nie miał zezwolenia na transport ludzi. Uratowano 50 osób, poszukiwania pozostałych 24 pasażerów trwają. Na miejsce katastrofy skierowano trzy jednostki marynarki wojennej i agencji morskiej.

Według informacji, które zdołaliśmy zebrać, woda dostała się do maszynowni. Jej poziom zaczął się podnosić i przykryła ona wszystkie silniki. Wówczas statek zaczął tonąć

– przekazał szef madagaskarskiej agencji portów rzecznych i morskich Jean Edmond Randrianantenain.

Wysłany na pomoc helikopter, na którego pokładzie były cztery osoby: madagaskarski sekretarz stanu, minister ds. policji, żandarm i pilot, nie dotarł z pomocą na miejsce, rozbił się podczas lotu. Minister ds. policji Serge Gelle i sekretarz stanu uratowali się, pozostali dwaj są poszukiwani.

Gelle na Twitterze podziękował rybakom i ludziom z wioski za pomoc. Do brzegu płynął 12 godzin i powiedział: “Mój czas jeszcze nie nadszedł”.

https://twitter.com/MDN_Madagascar/status/1473326728839847938
https://twitter.com/MDN_Madagascar/status/1473416814428401665

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY