Czarnek o Europie. “Boryka się z totalitaryzmem ideologii marksistowskiej”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Największym problemem Europy jest totalitaryzm ideologii neomarksistowskich - oświadczył szef MEiN Przemysław Czarnek podczas wykładu dla członków i sympatyków Lega Nord na temat "Wartości europejskich". Wykład odbył się w ramach Accademia Federale Lega.
  • Przemysław Czarnek na zaproszenie senatora Manuela Vescowi wziął udział w seminarium organizowanym przez Legę Nord.
  • Przypomniał on młodym wsłoskim słuchaczom, że Unia Europejska powstała na bazie chrześcijańskich wartości, które reprezentowali jej ojcowie założyciele.
  • Wskazał, że dzisiejszą Europę trapi totalitarna ideologia marksizmu, w szczególności w sferze kultury.
  • Zobacz także: Izrael zatwierdził czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Na zaproszenie Senatora Manuela Vescowi z Lega Nord Matteo Salviniego Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, wygłosił wykład dla członków i sympatyków Lega Nord na temat “Wartości europejskich”. Wykład odbył się w ramach Accademia Federale Lega.

Czarnek podkreślał podczas wykładu, że Boże Narodzenie jest fundamentalnym punktem dla naszej cywilizacji. Wskazał też, że ojcowie założyciele wspólnot europejskich – Schuman, Adenauer i de Gasperi, odwoływali się do chrześcijaństwa właśnie, jako systemu wartości europejskich, a nie do marksizmu i ideologii z niego wyrastających.

Totalitaryzm ideologii marksistowskich

Podobnie dzisiaj, jeśli mówimy o wartościach europejskich w kontekście przyszłości Europy i w poczuciu odpowiedzialności i solidarności z przyszłymi pokoleniami, to musimy odwoływać się do systemu wartości chrześcijańskich, który nakazuje mądrą miłość każdego bliźniego, zaś miłosierdzie stawia najwyżej w hierarchii pożądanych zachowań i dlatego nikomu nie może przeszkadzać

– stwierdził Czarnek.

Czarnek podkreślał również, że największym problemem dzisiejszej Europy jest totalitaryzm ideologii neomarksistowskich, skrajnie nietolerancyjnych w swym działaniu i wykluczających istnienie obiektywnej prawdy.

Jak stwierdził, dzisiejsi naukowcy uczynili z rozumu, który winien służyć jako instrument wykorzystywany w celu odczytania rzeczywistości, cel w sam sobie, a z rozumem jest jak z pieniądzem, został stworzony jako sługa, a nie jako pan.

Z tego wynikają irracjonalne tezy o istnieniu kilkudziesięciu płci, które możne sobie wybrać w dowolnej chwili w oderwaniu od płci biologicznej, o konieczności zaprzestania spożywania mięsa, bo produkcja zwierzęca jest odpowiedzialna za zbyt dużą produkcję CO2, czy absurdalny proces animalizacji człowieka i humanizacji roślin i zwierząt

– podkreślił szef resortu edukacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Walka o przetrwanie demokracji

Przypominając Centesimus Annus, minister edukacji wskazał, że demokracja bez wartości łatwo ulega przemianie w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Powiedział, także, że obecnie mamy z tym do czynienia w Europie.

Zaznaczył także, że walka z chrześcijańskim systemem wartości jest walką z demokracjąi cywilizacją Zachodu tj. cywilizacją Europy.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY