Ustawa “LexTVN” to tak jakby zamknęli kościół? Z kamerą wśród zwolenników TVN [SONDA WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bartosz Kramek podczas protestu przeciw "lex TVN.

Bartosz Kramek podczas protestu przeciw "lex TVN. / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Ekipa Mediów Narodowych udała się na więc zwolenników TVN, który odbył się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Zamiast słuchać Tuska, chcieliśmy poznać opinie zwykłych sympatyków TVN.

Okazało się, że wielu z nich nie chce wypowiadać się dla mediów z drugiej strony barykady. Mnie taka postawa zwolenników antyPiS bardzo dziwi, bo zawsze na demonstracjach chętnie opowiadam o swoich przekonaniach wszystkim mediom, w tym i tym wrogim. Widać, że gdy ja jestem otwarty na debatę, to sympatycy antyPiS są ksenofobami, którzy nie są w stanie wejść w dialog z osobą o innych przekonaniach.

Zobacz także: Kukiz o “lex TVN”: “Głosowałem zgodnie ze swoim sumieniem”

Czy kapitał amerykański w Polsce powinien być traktowany na zasadzie wzajemności tak jak kapitał polski w USA?

Uczestnikom demonstracji zadawał jedno pytanie – „czy kapitał amerykański w Polsce powinien być traktowany na zasadzie wzajemności tak jak kapitał polski w USA”. Zazwyczaj pytani się popierali taką zasadę. Kiedy jednak wyjaśniałem im, że w USA tylko biznes z amerykańskim kapitałem może być właścicielem stacji telewizyjnych i radiowych, to nagle zmieniali swoje poglądy i stawali się zwolennikami uprzywilejowania kapitału amerykańskiego w Polsce. Działo się tak, bo TVN w 100% należy do USA.

Jak można przeczytać w artykule „Jak państwa zachodnie ograniczają kapitał zagraniczny w mediach” autorstwa Weroniki Kiebzak na łamach strony internetowej lewicowego tygodnika „Polityka”, „Amerykańskie prawo wyklucza przyznawanie koncesji na nadawanie programów radiowych i telewizyjnych zagranicznym spółkom i obywatelom innych państw. Ponadto udział obcych podmiotów w spółkach medialnych nie może przekroczyć 20 proc. Ograniczane są również pośrednie inwestycje zagraniczne – spółki radiowe i telewizyjne zasadniczo nie powinny być kontrolowane przez podmioty, w których ponad 25 proc. stanowi kapitał spoza USA. Federalna Komisja Łączności może jednak przyznać koncesję mimo przekroczenia tego progu, jeśli stwierdzi, że służy to interesowi publicznemu i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY