Dzieci przypadkowo zaszczepiono niewłaściwym preparatem. Policja interweniuje

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. PAP/EPA/CHEMA MOYA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak wynika z relacji dziennikarzy, którzy rozmawiali z przedstawicielami ośrodka w Olpe, informowali, że w Europejskiej Agencji Leków (EMA) złożono wniosek o dopuszczenie do obrotu szczepionki Moderna dla dzieci.
  • W powiecie Olpe w Nadrenii Północnej-Westfalii, na zachodzie RFN doszło do wypadku przy aplikowaniu preparatu przeciw COVID-19. Dzieci przypadkowo zaszczepiono niewłaściwym preparatem przeciw koronawirusowi.
  • Jak wynika z relacji dziennikarzy, którzy rozmawiali z przedstawicielami ośrodka w Olpe, informowali, że w Europejskiej Agencji Leków (EMA) złożono wniosek o dopuszczenie do obrotu szczepionki Moderna dla dzieci.
  • Punkt szczepień ponownie przejrzy teraz wszystkie procedury i szczepienia dzieci.
  • Zobacz także: Przymus szczepień dla medyków. Niedzielski: “Będę chciał wprowadzić taki obowiązek”

W powiecie Olpe w Nadrenii Północnej-Westfalii, na zachodzie RFN doszło do wypadku przy aplikowaniu preparatu przeciw COVID-19. Dzieci przypadkowo zaszczepiono niewłaściwym preparatem przeciw koronawirusowi. Kilkoro z nich otrzymało szczepionkę na Covid-19 firmy Moderna, chociaż dzieci można szczepić tylko preparatem firmy BioNTech.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dzieci przypadkowo zaszczepiono przeciw COVID-19

“Dzieci, które otrzymały szczepionkę firmy Moderna, nie miały żadnych dolegliwości w momencie opuszczenia punktu szczepień” – poinformowano w oświadczeniu władz powiatu.

“Rodzice poszkodowanych dzieci zostali natychmiast poinformowani o zdarzeniu” – dodano.

Jak wynika z relacji dziennikarzy, którzy rozmawiali z przedstawicielami ośrodka w Olpe, informowali, że w Europejskiej Agencji Leków (EMA) złożono wniosek o dopuszczenie do obrotu szczepionki Moderna dla dzieci.

Jednak nie powstrzymało to rodziców dzieci, aby zgłosić sprawę na policję. Nie ujawniono, ile dzieci otrzymało niewłaściwy preparat.

Punkt szczepień ponownie przejrzy teraz wszystkie procedury i szczepienia dzieci.

“Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek inne przypadki, rodzice zostaną poinformowani” – podkreślono.

W listopadzie EMA dała zielone światło dla zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa firmy BioNTech/Pfizer dla dzieci w wieku pięciu lat i starszych. Jest to w tej chwili jedyny preparat, który dopuszczono do podawania dzieciom poniżej 12. roku życia.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY