Absurdalny wyrok Sądu Apelacyjnego. “Sprawia wrażenie zemsty”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stanisław Piotrowicz sędzia TK

Stanisław Piotrowicz sędzia TK / Fot. YouTube

Stanisław Piotrowicz za słowa, które padły w sierpniu 2018 roku "Sędziowie, którzy kradną, nie powinni orzekać" usłyszał wyrok nakazujący przeprosiny dla ówczesnej I prezes SN Małgorzaty Gersdorf i sędziego SN Krzysztofa Rączki.
  • Sędzia TK Stanisław Piotrowicz usłyszał wyrok, nakazujący przeprosiny sędziów Małgorzaty Gersdorf i sędziego SN Krzysztofa Rączki.
  • Wyrok zapadł w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie odnośnie słów o sędziach, mówiących, że niektórzy z nich są “zwykłymi złodziejami”.
  • Wyrok jest prawomocny i nakazuje publikacji przeprosin na łamach mediów.
  • Zobacz także: Nielegalny migrant załapany w Polsce. ABW: To islamski radykał i sympatyk ISIS

Absurdalny wyrok

Stanisław Piotrowicz, obecny sędzia w Trybunale Konstytucyjnym, usłyszał wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd nakazuje w nim przeprosiny za słowa: „sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej”. Sformułowanie takie oburzyło Małgorzatę Gersdorf i Krzysztofa Rączkę, których ma przeprosić Piotrowicz.

Słowa te padły w sierpniu 2018, kiedy Krajowa Rada Sądownictwa miała zarekomendować kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Rozmawiał wtedy z dziennikarzami o protestach grupy “Obywatele RP”. Choć wypowiedź dotyczyła ogólnego pojęcia, czyli każdego sędziego, który łamie prawo, to oburzeni najbardziej byli Małgorzata Gersdorf i Krzysztof Rączka.

Oświadczam, iż zarówno samo powództwo, jak i skutek zapadłego wyroku, z którym żaden obiektywnie analizujący tę sprawę prawnik nie powinien się zgodzić, sprawia wrażenie zemsty na mojej osobie, jako na ówczesnym pośle na Sejm RP, który wykonując mandat poselski włożył znaczny wysiłek w reformę polskiego sądownictwa i próbę oczyszczenia go z ludzi niegodnych bycia sędziami, w tym i takich, którzy zasługują na użyte przeze mnie miano »złodziei«

– powiedział Stanisław Piotrowicz.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie pokazuje, że nawet ogólnikowe stwierdzenie można przypisać jako kierowane wobec konkretnych osób. Jest to absurd w środowisku prawniczym. Pan Piotrowicz musi wydać oświadczenie z przeprosinami po głównym wydaniu “Faktów” i wpłacić 20 tys. zł na fundację SOS Wioski Dziecięce.

https://twitter.com/tvp_info/status/1472676256600707084
https://twitter.com/RobertKwit5/status/1471550394815897608

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY