Tysiąc tirów na przejściu z Białorusią w Bobrownikach. Kolejka na 30 kilometrów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tysiąc tirów utknęło na granicy z Białorusią

Tysiąc tirów utknęło na granicy z Białorusią / Fot. Pixabay

W niedzielę rano czas oczekiwania tam na odprawę sięgał 50 godzin, a wieczorem kolejka jeszcze wzrosła. Według danych KAS, w kolejce stoi tysiąc ciężarówek.

W kolejce stoi tysiąc ciężarówek

Wydłużył się czas oczekiwania na przekroczenie granicy z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie). Kierowcy ciężarówek czekają na odprawę na tym przejściu 56 godzin – podała w niedzielę wieczorem Krajowa Administracja Skarbowa. Według danych KAS, w kolejce stoi tysiąc ciężarówek.

W niedzielę rano czas oczekiwania tam na odprawę sięgał 50 godzin, a wieczorem kolejka jeszcze wzrosła. Służby graniczne zwracają uwagę, że długie kolejki ciężarówek na podlaskich przejściach z Białorusią utrzymują się w każdy weekend, a obecnie dochodzi do tego jeszcze fakt, że w kolejną sobotę i niedzielę będą Święta Bożego Narodzenia. Dlatego wiele firm chce jak najszybciej zrealizować zlecenia, a kierowcy – wrócić zza wschodniej granicy do połowy przyszłego tygodnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kolejka sięga 30 km długości

Kolejka do przejścia ma 30 km długości – podał w niedzielę Regionalny System Ostrzegania. Według danych KAS, stoi w niej tysiąc tirów; podczas 12-godzinnej dziennej zmiany odprawiono tam 256 ciężarówek wyjeżdżających z Polski na Białoruś.

Od prawie półtora miesiąca Bobrowniki są jedynym w Podlaskiem drogowym przejściem granicznym z Białorusią, które obsługuje ruch towarowy. 9 listopada zamknięte zostało do odwołania – z powodu kryzysu migracyjnego – sąsiednie przejście w Kuźnicy. Od tamtej pory w Bobrownikach są długie kolejki ciężarówek czekających na odprawę.

Na dojeździe do Bobrownik, przed miejscowością Waliły Stacja funkcjonuje tzw. strefa buforowa; od zamknięcia przejścia w Kuźnicy nie było tygodnia, gdy takiej strefy nie tworzono. Gdy kolejka ciężarówek na drodze do Bobrownik utrudnia ruch, jest ona przed Waliłami Stacją dzielona i regulowana przez KAS, SG i policję.

Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej części.

PAP, WNP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY