Dezerter ma rodzinę na Białorusi? Dziennikarz ujawnia nowe fakty

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polski dezerter w białoruskiej telewizji

Polski dezertez w białoruskiej telewizji / Fot. Twitter

Jak twierdzi dziennikarz Michał Jelonek, Emil Czeczko, dezerter z Wojska Polskiego, który uciekł na Białoruś, ma mieć siostrę zamieszkującą w tym kraju. - Ponadto nikt z Emilem Czeczko nie chciał „jeździć do roboty”, czyli zwyczajnie służyć, bo był „psychiczny” - podkreślił.

Zobacz także: Gadowski o pandemii i przymusie szczepień: Widzimy sojusz Big Tech z Big Pharma [NASZ WYWIAD]

Jak napisał Jelonek w mediach społecznościowych, swoje twierdzenia opiera o “źródła w Wojsku Polskim”. Z kolei działacz Ruchu Narodowego Tomasz Buczek wskazał, że taka informacja miała już od jakiegoś czasu krążyć w internecie. Dodatkowo napisał, że siostra dezertera ma być w związku z Białorusinem.

Ze swoich źródeł w Wojsku Polskim dowiedziałem się, że dezerter który uciekł na Białoruś ma tam siostrę, co może rzucić nowe światło na sprawę. Ponadto nikt z Emilem Czeczko nie chciał „jeździć do roboty”, czyli zwyczajnie służyć, bo był „psychiczny” – napisał Jelonek.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ wszczęła śledztwo w sprawie dezercji polskiego żołnierza na Białoruś.

W Dziale do spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ zostało wszczęte śledztwo w sprawie o przestępstwo z art. 339 par. 3 KK. Wydano również postanowienie o przedstawieniu zarzutu dla Emila CZ.
– przekazała PAP rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Jak z kolei podał Onet, informacjami przekazywanymi przez Michała Jelonka mają już dysponować polskie służby. Jak wynika z ich informacji, najpoważniejszym branym pod uwagę wątkiem wśledztwie jest podejrzenie, że Czeczko był białoruskim szpiegiem lub informatorem reżimu Łukaszenki. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Onet, Tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY