“Białoruś bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS?”. Rosati szokuje swoim wpisem

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Były polityk PZPR oraz członek rady nadzorczej FOZZ najwyraźniej wciąż pozostaje pod moskiewskimi wpływami.
  • Poseł Koalicji Obywatelskiej odniósł się na Twitterze do sprawy polskiego żołnierza, który zdezerterował na Białoruś.
  • Słowa polityka nie spodobały się wielu politykom i komentatorom życia publicznego.
  • Wpis posła, z pominięciem jednego istotnego znaku, został już w celach propagandowych wykorzystany przez białoruski reżim.
  • Zobacz także: Polskie kopalnie zamknięte do 2049 roku. Rząd przeznaczy na to 28,8 mld złotych

Rosati ruskim agentem?

Nie milkną echa dezercji polskiego żołnierza na Białoruś. Do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił odnieść się poseł PO Dariusz Rosati. Według należącego w latach 1966-1990 do PZPR polityka Białoruś jest bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS.

– Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Polski żołnierz poprosił o azyl na Białorusi. Białoruś bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS?

– napisał na Twitterze były szef MSZ.

Zamieszczone na Twitterze pytanko to jego reakcja na twierdzenie służb Łukaszenki, że żołnierz 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Emil Czeczko, poprosił o azyl na Białorusi, bo nie mógł pogodzić się z tym, jak traktujemy wysyłanych stamtąd imigrantów. Członek rady nadzorczej słynnego FOZZ usunął już wpis ze swojego konta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wpis wywołał falę komentarzy

Wpis posła nie spodobał się wielu politykom i komentatorom życia publicznego. Użytkownicy wskazują, że takie słowa to gest w kierunku białoruskiego reżimu i wpisywanie się w jego retorykę. Polityk klubu PiS Sebastian Kaleta tak skomentował sprawę: Kilka dni temu opozycjonistów skazano na kilkunastoletnie wyroki w koloniach karnych, a ten stary komunista wjeżdża białoruską narracją, że tam większa demokracja i wolności. Z pewnością tamtejsza propaganda bije mu dziś brawo.

Jak z kolei zauważył ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko, wpis posła KO wykorzystała już białoruska propaganda.

MSN, Wprost, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY