Właściciele restauracji nie sprawdzali paszportów covidowych. Zostali aresztowani

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szwajcarska flaga.

Szwajcarska flaga. / Fot. Pixabay

Właściciele rodzinnej restauracji w szwajcarskim Walliserkanne/Zermatt aresztowani gdyż notorycznie odmawiano sprawdzania certyfikatów szczepień. Policja zastawiła też wejścia do restauracji wielkimi cementowymi blokami.
  • Do niecodziennej interwencji policji doszło w jednej ze szwajcarskich restauracji.
  • Szwajcarska policja postawiła kilka dużych betonowych bloków przed barem w kantonie Valais.
  • Według funkcjonariuszy restauracja nie kontrolowała paszportów covidowych wśród swoich klientów.
  • Zobacz także: Wysokie podwyżki cen prądu i gazu. URE podał nowe stawki

Policja użyła betonu

Właściciel restauracji Walliserkanne w Zermatt w kantonie Valais kilkakrotnie nie wywiązał się z obowiązku sprawdzania certyfikatów Covid klientów. W efekcie lokalna policja podjęła drastyczne kroki, instalując bloki cementowe przed wejściem do ich lokalu.

Certyfikaty Covid – które pokazują, że ktoś został w pełni zaszczepiony, wyzdrowiał lub uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa – są zobowiązane do jedzenia i picia w pomieszczeniach zamkniętych w Szwajcarii od połowy września.

Podczas gdy firmy, które nie spełniają wymogów certyfikatu Covid, mogą zostać wydane wyroki więzienia, ekspert prawny powiedział szwajcarskiemu serwisowi informacyjnemu 20 Minutes, że wyroki więzienia wydają się mało prawdopodobne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Właścicieli czeka surowa kara

Niektórzy internauci twierdzili, że jeden z właścicieli restauracji trafił do szpitala, jednak nie zostało to potwierdzone przez policję.

Za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych w Szwajcarii grozi grzywna w wysokości nawet do 10 000 CHF. W szczególnych przypadkach można tam także zastosować karę pozbawienia wolności.

https://twitter.com/serenatinari/status/1454848576471932938

Całe zajście miało miejsce w popularnym kurorcie Zermatt u podnóża Matterhornu, które przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu narciarskiego 4 grudnia.

thelocal.ch

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY