Kukiz domaga się informacji o działaniach służb w sprawie Mejzy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / Fot. Flickr

Jak wskazują przedstawiciele Kukiz'15, "medialna wrzawa, która rozpętała się wokół osoby wiceministra Mejzy podsyca nieustannie opinię publiczną".
  • Kukiz i jego posłowie skierowali pismo do szefa MSWiA w sprawie dostępu do informacji służb prowadzących śledztwo dotyczące Łukasza Mejzy.
  • Sprawa znalazła się w prokuraturze, a ta ustami Prokuratora Generalnego zapewnia, iż postępowanie wyjaśniające zostanie rzetelnie przeprowadzone.
  • Posłowie kierują w interpelacji konkretne pytania do szefa MSWiA. Chodzi o kroki, jakie ministerstwo podjęło lub zamierza podjąć, by w pełni wyjaśnić wszystkie wątpliwości, pojawiające się wokół Mejzy.
  • Zobacz także: Sejm uchwalił budżet na 2022 rok

Kukiz i jego posłowie skierowali pismo do szefa MSWiA w sprawie dostępu do informacji służb prowadzących śledztwo dotyczące Łukasza Mejzy. Paweł Kukiz domaga się informacji służb w sprawie Mejzy. Jego zdaniem, sytuacja związana z wiceministrem sportu musi zostać jak najszybciej rozwiązana.

Kukiz domaga się informacji w sprawie Mejzy

“Od kilku tygodni opinia publiczna poruszona jest doniesieniami medialnymi dotyczącymi Wiceministra Sportu i Turystyki — Łukasza Mejzy i jego zaangażowaniem w prowadzanie działalności gospodarczej, w którym w ramach spółki, której był wspólnikiem, miał oferować leczenie, które w gruncie rzeczy było niesprawdzone, a w związku z tym być może nieskuteczne i niebezpieczne” — piszą posłowie.

Sprawa znalazła się w prokuraturze, a ta ustami Prokuratora Generalnego zapewnia, iż postępowanie wyjaśniające zostanie rzetelnie przeprowadzone.

“Nadto serwis internetowy pod lupę wziął także wcześniejszą działalność wiceministra Mejzy — gdy pełnił on funkcję radnego lubuskiego Sejmiku Wojewódzkiego i prowadził firmę, będącą beneficjentem dotacji z funduszy europejskich — i również w tej działalności dopatrując się nieprawidłowości” — wskazują.

“Sam wiceminister Mejza zapewnia, że jest niewinny i stał się ofiarą bezpardonowego ataku medialnego na tle politycznym, czemu dał wyraz podczas konferencji prasowej w dniu 8 grudnia 2021 roku, podczas której odpierał zarzuty, uznając, że atak, którego doświadcza, jest nie tylko atakiem na jego osobę, ale również na cały obóz Zjednoczonej Prawicy, jak również próbą złamania jego psychiki” — przypomniano.

Sprawa Mejzy szkodzi wizerunkowi posłów?

Jak wskazują przedstawiciele Kukiz’15, “medialna wrzawa, która rozpętała się wokół osoby wiceministra Mejzy podsyca nieustannie opinię publiczną”. Zdaniem polityków, kontrowersje związane z wiceministrem sportu szkodzą wizerunkowi posłów.

“Sytuacja ta nie może być dłużej podtrzymywana, lecz powinna zostać jak najszybciej rzetelnie wyjaśniona i oficjalnie przekazana do wiadomości opinii publicznej” – oceniają.

Politycy formułują konkretne pytania do szefa MSWiA. Pytają jakie kroki ministerstwo podjęło lub zamierza podjąć, by w pełni wyjaśnić wszystkie wątpliwości, pojawiające się wokół Mejzy. Proszą również o prezentację konkretnych kroków, które już podjęto lub które podejmie ministerstwo. Domagają się też wyjaśnienia postępowania zmierzającego do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, które pojawiły się wokół wiceministra sportu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY