Czarnek złożył zawiadomienie do prokuratury: “Przekroczyli swoje kompetencje”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister Czarnek

Minister Czarnek / Fot. You Tube / Ministerstwo Edukacji i Nauki

W opinii szefa resortu edukacji, należy szkołę „odpolitycznić i oddać rodzicom”. 
  • Ministra edukacji pytano w TV Republika o list prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o jego działalność w związku z przygotowanymi przez MEiN propozycjami zmian w Prawie oświatowym.
  • Czarnek wskazał, że złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. W opinii szefa resortu edukacji, należy szkołę „odpolitycznić i oddać rodzicom”.
  • Czarnka zapytano, czy ta ustawa pomoże w tym, aby Librus nie był wykorzystywany do celów politycznych. Minister Edukacji i Nauki zaznaczył, że „od tego jest dyrektor, żeby nad tym panować”.
  • Zobacz także: Błaszczak o kolejnych wzmocnieniach polskiej armii: “Do Wojska Polskiego trafi nowoczesny sprzęt”

Ministra edukacji pytano w TV Republika o list prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o jego działalność w związku z przygotowanymi przez MEiN propozycjami zmian w Prawie oświatowym. Czarnek wskazał, że złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

“Że ustawa jest konieczna, to wszyscy wiedzą. Potwierdził to szczególnie dzień wczorajszy w Gdańsku i w Warszawie. W Warszawie pan prezydent wykorzystał narzędzia edukacyjne, służące edukacji w szkołach, do tego, by skrajnie upolitycznić szkołę i za pomocą Librusa przesłał do wszystkich rodziców, do wszystkich rodzin w Warszawie, skrajnie polityczny i kłamliwy list na temat tej ustawy. Więc jeśli ktoś mówi, że to ja chcę upolitycznić szkoły, to niech zobaczy, jak szkoła jest skrajnie upolityczniona przez Trzaskowskiego i spółkę” – zastrzegł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Czarnek złożył zawiadomienie do prokuratury

W opinii szefa resortu edukacji, należy szkołę „odpolitycznić i oddać rodzicom”. Dodał, że to samo stało się w Gdańsku. Tam na stronach internetowych szkół prowadzonych przez miasto zostały zamieszczone „materiały stricte polityczne”, które – jak stwierdził – miały go obrażać.

“Ja się nie obrażam, tylko stwierdzam, że ci panowie i panie – Dulkiewicz i Trzaskowski – przekroczyli w moim przekonaniu swoje kompetencje. Dlatego składam dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Trzaskowskiego i przez prezydent Dulkiewicz” – przestępstwa przekroczenia uprawnień – zapowiedział.

Czarnka zapytano, czy ta ustawa pomoże w tym, aby Librus nie był wykorzystywany do celów politycznych. Minister Edukacji i Nauki zaznaczył, że „od tego jest dyrektor, żeby nad tym panować”.

“Jeżeli dyrektor nad tym nie panuje i pozwala organowi prowadzącemu na upolitycznienie, to mogą być konsekwencje w postaci zaleceń pokontrolnych kuratora oświaty, żeby nie dopuszczać do tego typu sytuacji” – mówił.

Jak zapewnia Czarnek, narzędzia w ręku kuratora będą większe po to, by „dbać o to, żeby szkoła nie była upolityczniona przez skrajnych samorządowców z PO takich jak Dulkiewicz czy Trzaskowski, i żeby szkoła była dla uczniów i rodziców”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY