Awantura w Sejmie! Braun wyrzucony z sali obrad

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Konfederacja / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Marszałek Elżbieta Witek upomniała posłów Konfederacji, by założyli maski. Grzegorz Braun nie podporządkował się temu nakazowi.

Po raz kolejny marszałek Sejmu Elżbieta Witek wykluczyła z obrad posła Konfederacji, Grzegorza Brauna. Awantura w Sejmie wywołana została przez posła Koalicji Obywatelskiej Rafała Grupińskiego. Wystąpił on z wnioskiem o wykluczenie z posiedzenia izby pięciu posłów Konfederacji.

Chodzi o transparent z napisem „szczepienie czyni wolnym”. Baner pojawił się wczoraj pod Sejmem przed „konferencją prasową” Konfederacji, a po manifestacji przeciwko segregacji sanitarnej organizowanej przez stowarzyszenie STOP NOP. Podczas protestu Konfederacji transparent został już usunięty. W tej sprawie pojawiło się wiele głosów oburzenia.

Marszałek Witek nie przystała na wniosek Grupińskiego. Znalazła jednak „inną furtkę”. Upomniała posłów Konfederacji, by założyli maski. Grzegorz Braun nie podporządkował się temu nakazowi. Wtedy w Sejmie rozpoczęła się awantura.

Polityk podszedł w okolice stołu prezydialnego i wdał się w dyskusję. Witek wykluczyła go z obrad.

Podczas wystąpienia Roberta Winnickiego z ław opozycji dało się słyszeć okrzyki „hańba” i „precz z faszyzmem”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Drugi dzień 44. posiedzenia Sejmu IX kadencji mogą państwo oglądać na kanale Media Narodowe Extra na You Tube.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY