Akcja ratunkowa polskich służb. Migranci utknęli na bagnach

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Migranci utknęli na bagnach

Migranci utknęli na bagnach / fot. twitter/ Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!

Sygnał do wsparcia żołnierze WOT otrzymali od Straży Granicznej w czasie pełnienia rutynowych patroli jakie realizują w tym rejonie od blisko miesiąca.
  • Czworo migrantów, którym udało się nielegalnie przekroczyć granicę Polski, utknęło we wtorek w nocy na bagnach na Podlasiu.
  • Akcja ratunkowa polskich służb trwała kilka godzin i prowadzona była w trudnym terenie. Cudzoziemców znaleziono m.in. dzięki użyciu drona. Dwie osoby przewieziono do szpitala.
  • Jak poinformował WOT, sytuacja miała miejsce w okolicach zalewu Siemianówka, na terenie gminy Michałowo na Podlasiu.
  • Zobacz także: Katolicy wysłali komunikat Pelosi: “Nie jest za późno: wybierz życie”

Czworo migrantów, którym udało się nielegalnie przekroczyć granicę Polski, utknęło we wtorek w nocy na bagnach na Podlasiu. Obywateli Syrii i Iraku uratowali strażnicy graniczni i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja ratunkowa polskich służb trwała kilka godzin i prowadzona była w trudnym terenie. Cudzoziemców znaleziono m.in. dzięki użyciu drona. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Jak poinformował WOT, sytuacja miała miejsce w okolicach zalewu Siemianówka, na terenie gminy Michałowo na Podlasiu.

Akcja ratunkowa polskich służb

Sygnał do wsparcia żołnierze WOT otrzymali od Straży Granicznej w czasie pełnienia rutynowych patroli jakie realizują w tym rejonie od blisko miesiąca wspierając działania 16 Dywizji Zmechanizowanej. Po kilkunastu minutach dziewiętnastu żołnierzy WOT było na miejscu i wspólnie ze strażakami przystąpiło do pomocy migrantom.

“Działania ratownicze prowadzili wspólnie żołnierze i strażacy, polegały one na wyciąganiu migrantów, którzy ugrzęźli w bagnach. Z uwagi na niskie temperatury i wyziębienie poszkodowanych akcja ratownicza była walką o ich zdrowie i życie. Z bagna wyłowionych zostało 3 mężczyzn oraz 1 kobieta, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko – białoruską. Migranci byli wychłodzeni, ale w stanie stabilnym” – poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Żołnierze wspólnie ze strażakami udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej; po wyłowieniu i przetransportowaniu na noszach w bezpieczne miejsce, migranci zostali osuszeni i okryci kocami termicznymi, a potem przekazani służbom medycznym, które przetransportowały ich do pobliskiego szpitala. Akcja zakończyła się w okolicach godziny 21:30.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY