Zachęcali “aby rodzic eksponował ciało dziecka na możliwość dotykania tego ciała przez dziecko”. Prawnicy interweniują

WAŻNE
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szkoła

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash/Taylor Wilcox

Jak informuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, organizacja podjęła w ostatnim czasie szereg interwencji przeciwko próbom seksualizacji dzieci w polskich szkołach. O skuteczności tych działań mówią też przeciwnicy Instytutu.
  • Jak podkreśliła gdańska radna Beata Dunajewska, kontrowersyjny program, który miał zawierać wulgarną “edukację” seksualną, spotkał się z mniejszym zainteresowaniem dzięki działaniom Instytutu Ordo Iuris.
  • Kontrowersje wywołały też działania szkoły podstawowej w Kozienicach. Zaniepokojeni rodzice poprosili Ordo Iuris o interwencję ws. “dnia spódniczki”. Placówka miała wywierać presję na chłopców, aby tego dnia przyszli na lekcje ubrani w dziewczęce stroje.
  • Ordo Iuris podjęło także działania w sprawie szkoleń dla terapeutów sensorycznych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI.
  • Zobacz także: Nieoficjalnie: Polska wetuje w Brukseli. Poszło o praworządność

“Gdyby nie Ordo Iuris…”

Jak podkreśliła gdańska radna Beata Dunajewska, kontrowersyjny program, który miał zawierać wulgarną “edukację” seksualną, spotkał się z mniejszym zainteresowaniem dzięki działaniom Instytutu Ordo Iuris. Jej zdaniem „więcej osób byłoby nim zainteresowanych, gdyby nie działania Ordo Iuris…”. Działania w tej sprawie prawnicza organizacja podjęła we współpracy z rodzicielskim Stowarzyszeniem Odpowiedzialny Gdańsk.

Inną z interwencji podjęto w poznańskiej szkole baletowej, w której młodym uczennicom, bez wiedzy i zgody rodziców, pokazywano w ramach godziny wychowawczej „romantyczny” film o zaręczynach dwóch lesbijek, bezkrytycznie promujący zachowania homoseksualne i wspierający polityczny postulat przyznania związkom jednopłciowym przywilejów konstytucyjnie zastrzeżonych dla małżeństw.

Wysłaliśmy już w tej sprawie pismo do placówki w trybie dostępu do informacji publicznej – poinformował Instytut Ordo Iuris.

Chłopcy w spódniczkach, “terapeuci” zachęcający dzieci do masturbacji

Kontrowersje wywołały też działania szkoły podstawowej w Kozienicach. Zaniepokojeni rodzice poprosili Ordo Iuris o interwencję ws. “dnia spódniczki”. Placówka miała wywierać presję na chłopców, aby tego dnia przyszli na lekcje ubrani w dziewczęce stroje. Po interwencji organizacji, akcję ograniczono jedynie do dziewczynek.

Ordo Iuris podjęło także działania w sprawie szkoleń dla terapeutów sensorycznych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI.

Zdecydowanie zareagowaliśmy na promocję masturbacji dziecięcej w ramach szkoleń dla terapeutów sensorycznych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI. To tam kursanci mogli usłyszeć, że „dzieci sięgają w stronę narządów intymnych i spotykają tam w sposób naturalny przyjemność (…) ja bardzo zachęcam do tego, jakby tu dobrze powiedzieć, aby rodzic eksponował ciało dziecka na możliwość dotykania tego ciała przez dziecko”. Ponieważ Stowarzyszenie odmówiło odpowiedzi na pytania, które skierowaliśmy do niego, złożyliśmy do organu nadzoru wniosek o kontrolę – poinformował Instytut.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Instytut Ordo Iuris

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY