Walka z COVID-19 w Norwegii: Prohibicja i mobilizacja wojska

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ludzie w maskach

Ludzie w maskach / fot. pixabay.com

W Norwegii najszybciej w Europie rośnie liczba zakażeń koronawirusem.
  • Walka z COVID-19 w Norwegii zaostrza się. W ubiegłym tygodniu przez cztery dni rejestrowano rekordowe wzrosty zakażeń; w piątek wykryto 5,4 tys. infekcji.
  • Premier Jonas Gahr Store postanowił o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu oraz zmobilizował wojsko do pomocy w szczepieniach.
  • Rząd w Norwegii odradza mieszkańcom podróżowania komunikacją miejską oraz zaleca przejście na pracę zdalną.
  • Zobacz także: Szokujące wieści z rządu! Semeniuk i Patkowski ujawnili swoje uczucia

Walka z COVID-19 w Norwegii zaostrza się. Premier Jonas Gahr Store postanowił o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu oraz zmobilizował wojsko do pomocy w szczepieniach. W Norwegii najszybciej w Europie rośnie liczba zakażeń koronawirusem.

“Minęło sześć dni, odkąd wprowadziliśmy restrykcje. Wersja Omikron sprawiła, że zmieniły się zasady gry, a sytuacja jest poważna” – tłumaczył Store na zwołanej wieczorem konferencji prasowej.

W ramach ograniczeń które mają wejść w życie od środy do 20, 50 lub 100 zmniejszono limit zgromadzeń publicznych. Według ustaleń norweskich ekspertów w prywatnym domu będzie można przyjąć do 10 osób, a w okresie świąt do 20.

Walka z COVID-19 w Norwegii

Rząd w Norwegii odradza mieszkańcom podróżowania komunikacją miejską oraz zaleca przejście na pracę zdalną. Zwiększono liczbę miejsc, w których jest wymóg noszenia maseczek.

Premier Store zapowiedział skrócenie do 4,5 miesiąca czasu między drugim a trzecim szczepieniem przeciw COVID-19. Nowe regulacje obejmują także umożliwienie podania dawki przypominającej wszystkim Norwegom powyżej 45. roku życia.

Jak informuje rozgłośnia NRK, Norwegia notuje najwyższy przyrost zakażeń koronawirusem. W ubiegłym tygodniu przez cztery dni rejestrowano rekordowe wzrosty zakażeń; w piątek wykryto 5,4 tys. infekcji. 

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY