Siarhiej Cichanouski, mąż liderki opozycji białoruskiej, skazany. Szokujący wyrok

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siarhiej Cichanouski skazany

Siarhiej Cichanouski skazany. / Fot. PAP/EPA/ROMAN VONDROUS / POOL przerobione. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mąż Swiatłany Cichanouskiej, przywódczyni białoruskiej opozycji i bloger Siarhiej Cichanouski, został skazany na 18 lat kolonii karnej. Białoruski sąd uznał, że był jednym z organizatorów masowych zamieszek.

Sąd Łukaszenki

Siarhiej Cichanouski skazany aż na 18 lat koloni karnej za teoretyczne zamieszki. Wyrok skazujący usłyszał też wieloletni krytyk rządów Łukaszenki, Mikoła Statkiewicz. który usłyszał 14 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej. W tym procesie skazani zostali również współpracownicy Cichanouskiego: Arciom Sakou i Dmitrij Popow (po 16 lat więzienia) oraz bloger Uładzimir Cyhanowicz (15 lat)

Proces toczący się od 24 lipca w Homlu za zamkniętymi drzwiami. Białoruskie media podały, że Popow (obywatel Rosji) zrzekł się obywatelstwa, ze względu na brak pomocy z Rosji w jego sprawie. Cichanouski usłyszał zarzuty – organizację masowych zamieszek, organizację lub przygotowanie działań poważnie naruszających porządek publiczny, wzniecanie nienawiści społecznej i utrudnianie pracy Centralnej Komisji Wyborczej – za co został skazany.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY