Napad na kantor. Aresztowano dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na kantor z bronią w ręku

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ujęci przestępcy przez Policję Łódzką

Ujęci przestępcy przez łódzką policję / Fot. Policja Łódzka

W minioną środę doszło do napadu z bronią w ręku na kantor w Łodzi. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którym Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzuty, a sąd zatrzymał napastników na trzy miesiące aresztu.

Napad na Kantor w Łodzi

Do przestępstwa napadu na kantor doszło w środę w jednej z Łódzkich dzielnic. W procederze brali udział dwaj mężczyźni w wieku 43 i 54 lat, którzy grożąc bronią, domagali się pieniędzy. Jeden z napastników podjechał rowerem pod kantor. Łódzka prokuratura postawiła zarzut usiłowania rozboju z użyciem broni.

Ok. godz. 13 do jego wnętrza wszedł zamaskowany mężczyzna. Podłożył drewnianą listewkę pod drzwi wejściowe, aby umożliwić sobie ucieczkę. Miał plecak, z którego wyciągnął broń. Następnie, grożąc pozbawieniem życia, zażądał od pracownicy wydania wszystkich pieniędzy. Kobieta nie wykonała polecenia. Gdy się pochyliła, po czym włączyła alarm napadowy, padł strzał w kierunku okna sprzedażowego. Następnie mężczyzna strzelił w okolicę zamka drzwi wejściowych do pomieszczeń służbowych

– opisał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Z dowodów zebranych w sprawie wynika, że do wnętrza kantoru, prawdopodobnie zgodnie z ustalonym wcześniej podziałem ról, wszedł młodszy z mężczyzn. Podczas oględzin miejsca przestępstwa ujawniono liczne ślady i dowody, w tym wskazujące na użycie broni palnej. Podczas przeszukań realizowanych w trakcie zatrzymania zabezpieczono m.in. atrapę pistoletu, gaz pieprzowy, odznaki i opaski policyjne, kominiarki

– mówił Kopania.

Łódzcy policjanci przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 54-latka oraz jego 43-letniego kompana w związku z napadem z bronią na kantor w centrum miasta. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie rozboju z użyciem broni, za co grozi kara do 15 lat więzienia. Decyzją sądu zostali aresztowani.

8 grudnia 2021 roku około godziny 13.00 do jednego z punktów wymiany walut w dzielnicy Łódź-Górna wszedł zamaskowany mężczyzna. Po zablokowaniu drzwi w pozycji otwartej wyjął pistolet. Następnie wystrzelił w szybę oddzielającą pracownika kantoru od klientów. Pocisk nie przebił kuloodpornej szyby.

– czytamy na lodzka.policja.gov.pl.

Obaj podejrzani byli wcześniej karani, grozi im nawet 15 lat więzienia, prokuratura już postawiła taki wniosek, na razie są zatrzymani na okres trzech miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, lodzka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY