Zatrważający raport OBWE! Chrześcijanie ofiarami dyskryminacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Profanacja katolickiej katedry w Denver

Profanacja katolickiej katedry w Denver / fot. Twitter/PattrikPerez

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) opublikowała zatrważający raport w sprawie prześladowania chrześcijan na Starym Kontynencie. Statystyki wskazują na przerażający wzrost dyskryminacji w przeciwieństwie do 2019 roku.
  • Według najnowszego raportu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w ciągu zaledwie jednego roku blisko 4 krotnie wzrosła liczba aktów nienawiści wobec chrześcijan
  • Zaledwie 11 państw podało oficjalne dane, z których wynika, że nastąpił 70 proc. wzrost dyskryminacji na tle religijnym
  • Skala nienawiści wobec chrześcijan w Europie jest najprawdopodobniej jeszcze wyższa niż można wyczytać w raporcie OBWE
  • Analiza organizacji Open Doors wskazuje, że w 2021 roku, aż 340 milionów chrześcijan mogło paść ofiarą dyskryminacji
  • Zobacz także: Ksiądz Trzeciak – ”antysemita” zabity przez nazistów

Analiza OBWE z 16 listopada b.r. wskazuje, że co najmniej jedna czwarta wszystkich zarejestrowanych w 2020 roku przestępstw z powodu nienawiści miała charakter antychrześcijański. To stanowi, aż 70% wzrost w porównaniu do 2019 roku. Jasno pokazuje to, że chrześcijanie są najczęściej atakowaną grupą religijną.

Niewyobrażalna skala dyskryminacji

Jednakże oficjalne dane nie przedstawiają rzeczywistych statystyk dokonywanych aktów prześladowania. Ich skala może być prawdopodobnie jeszcze wyższa.

24 państwa zgłosiły danie o przestępstwach z nienawiści popełnionych z powodu rasizmu lub ksenofobii. Z kolei 20 państw podało dane o dyskryminacji grup LGBT, 16 o antysemityzmie i 14 o incydentach przeciwko muzułmanom. Jedynie 11 państw podało dane na temat przestępstw przeciwko chrześcijanom, co ewidentnie pokazuje jak raport OBWE nie pokazuje rzeczywistej fali nienawiści wobec wyznawców Chrystusa. 

Ponadto z 136 organizacji podające dane opisowe, wyłącznie 8 z nich dostarczały informacji w sposób regularny. 

Porównując liczbę incydentów z zeszłego roku do tego z tego roku, widzimy wzrost o prawie 70 proc. Uderzające jest również to, że z 4008 opisowych przypadków [z 2020 r.] 980 to przestępstwa z nienawiści przeciwko chrześcijanom, prawie 25%, więcej niż przeciwko jakiejkolwiek innej grupie religijnej

– podaje dorzeczy.pl

Raport OBWE pokazuje tylko część tego problemu

Rzeczywiście, podczas gdy 980 przestępstw z nienawiści miało charakter antychrześcijański, 850 było antysemickich, tylko 254 antyislamskie. Ale, jak wyjaśniono w raporcie, prawdziwe liczby są prawdopodobnie znacznie wyższe z uwagi na to, że większość ataków na tle rasowym, antyislamskim lub wobec homoseksualistów jest zgłaszana, to już znaczna część przestępstw wobec chrześcijan.

Mimo to i pomimo tej rozbieżności do prześladowań chrześcijan dochodzi znacznie częściej, niż na jakąkolwiek inną grupę religijną.

Omawiając ustalenia raportu, szefowa Działu Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie, Madeleine Enzlberger, potwierdziła, że analiza przedstawia tylko część problemu.

Media i politycy nie postrzegają wzrostu nienawiści do chrześcijan w Europie jako narastającego problemu społecznego. Raport OBWE pokazuje tylko część tego problemu, ale wysyła bardzo wyraźny sygnał przeciwko obojętności i niemal modnemu biciu chrześcijan

– stwierdziła.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W Europie jest coraz więcej ataków antychrześcijańskich

Jako przestępstwo z nienawiści definicja OBWE wskazuje przestępstwo przeciwko określonej grupie lub uprzedzenie wobec określonej grupy, które służy jako motyw do popełnienia pewnych przestępstw przeciwko tej grupie

– wyjaśniła dalej.

Duńska dziennikarka Sonja Dahlmans podaje przykłady takich czynów zabronionych. Wśród nich znajduje się niszczenie katolickich świątyń, krucyfiksów czy postaci Maryi. Przytoczyła również przykład morderstwa z nienawiści brytyjskiego parlamentarzysty Sir Davida Amesa, który był katolikiem.

Może to być niszczenie chrześcijańskich budynków, takich jak kościoły czy szkoły, ale także chrześcijańskie symbole, takie jak krucyfiks czy figura Maryi. Może to również obejmować brutalne zbrodnie przeciwko chrześcijanom, takie jak atak na prawosławnego księdza Nikolasa Kakavelakisa we francuskim Lyonie i zabójstwo Sir Davida Amessa, konserwatywnego rzymskokatolickiego członka brytyjskiego parlamentu. Ames został zamordowany przez Somalijczyka. Wniosek jest taki, że w Europie jest coraz więcej antychrześcijańskich przestępstw z nienawiści, ale pełny stan rzeczy nie jest znany, ponieważ nie wszystko jest zgłaszane właściwym organom

– podała Dahimans.

Setki milionów prześladowanych

Narastającą agresję wobec chrześcijan potwierdzają dane organizacji monitorującej Open Doors, która corocznie wymienia 50 narodów, które najbardziej prześladują chrześcijan za wiarę.

Według statystyk z 2021 r. ponad 340 milionów chrześcijan doświadcza wysokiego poziomu prześladowań i dyskryminacji ze względu na swoją wiarę. Stanowi to wzrost o 31 proc. w stosunku do roku 2020, kiedy 260 milionów chrześcijan doświadczyło wysokiego poziomu prześladowań.

Według danych Open Doors między 2018 a 2021 rokiem prześladowania chrześcijan na całym świecie wzrosły o prawie 60 procent.

Za ten dramatyczny wzrost nastrojów antychrześcijańskich w dużej mierze odpowiadają skrajne organizacje i bojówki lewackie, jak m.in. Antifa, czy BLM. Jednak wg. informacji Open Doors, zdecydowana większość przestępstw wobec chrześcijan jest popełniana przez muzułmanów.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY