Seria tornad przeszła przez USA. Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krajobraz po przejściu tornada.

Krajobraz po przejściu tornada. / Fot. Twitter

W nocy z piątku na sobotę na terenie czterech stanów miały miejsce potężne tornada. W wyniku zniszczeń wiele osób wciąż nie zostało odnalezionych.

Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych

Potężne tornado uderzyło w dom opieki Monette Manor w północno-wschodnim Arkansas około godziny 20:15 czasu lokalnego. Jak przekazuje Associated Press zginęła jedna osoba, a około 20 zostało uwiezionych pod gruzami zniszczonego budynku.

Wszyscy z listy pensjonariuszy zostali już ocaleni. Pięć osób ma poważne obrażenia, które wymagają hospitalizacji. Ekipy ratunkowe nie przerywają swojej akcji i sprawdzają, czy pod gruzami nie ma przypadkowych ofiar.

Tymczasem w pobliżu niedaleko Edwardsville w stanie Illinois zawalił się magazyn Amazona. Jak przekazuje telewizja KTVI-TV w budynku mogło przebywać do 100 osób, które pracowały na nocną zmianę. Nie wiadomo czy są jakieś ofiary i ile osób zostało rannych.

– Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników oraz partnerów jest teraz naszym priorytetem. Oceniamy sytuację i przekażemy dodatkowe informacje, gdy tylko będą one dostępne

–  przekazał rzecznik Amazona Richard Rocha.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tornada w czterech stanach

Trąba powietrzna, która przeszła przez terytorium czterech stanów była wyjątkowo długotrwała i mocna jak na tę porę roku – podkreślają meteorolodzy. Najbardziej dała się ona we znaki w Monette w stanie Arkansas i w Mayfield w stanie Kentucky, gdzie zawitała po pokonaniu 386 km.

– Było to najdłużej, bez przerwy trwające tornado, jakie odnotowano w nowożytnej historii USA

– pisze “Washington Post”.

W większości miast czterech stanów dotkniętych wichurami: Arkansas, Tennessee, Missouri i Illinois ogłoszono stan alarmowy, apelując do mieszkańców, by poszukali bezpiecznego schronienia. Rzeczniczka urzędu ds. zarządzania kryzysowego w stanie Kentucky podała w sobotę rano, że na razie nie sposób dokonać bilansu ofiar i zniszczeń. Rzecznik podobnego urzędu w stanie Tennessee Dean Flener poinformował z kolei o trzech ofiarach, z których dwie zginęło w hrabstwie Lake, a jedna w hrabstwie Obion.

interia.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY