Szynkowski vel Sęk: Musimy wzmacniać własny potencjał i prowadzić własną ofensywę dyplomatyczną

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Szynkowski vel Sęk

Szymon Szynkowski vel Sęk / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szymon Szynkowski vel Sęk wziął udział w porannym programie "Jedziemy", prowadzonym przez Michała Rachonia. Wypowiedział się o informacjach z rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem.
  • We wtorek wieczorem czasu polskiego odbyła się wideo rozmowa Joe Bidena z Władimirem Putinem.
  • Informacje o ich rozmowie podawał rzecznik Bidena na konferencji prasowej.
  • Szynkowski vel Sęk wypowiedział swoją opinię o tym spotkaniu w dość szorstkim tonie.
  • Zobacz także: Przymus szczepień niezgodny z konstytucją. Sąd wydał werdykt

Po rozmowie prezydentów USA Joego Bidena i Rosji Władimira Putina nie dostrzegam, póki co efektów pozytywnych z naszego punktu widzenia – powiedział na antenie TVP w programie “Jedziemy” Szymon Szynkowski vel Sęk.

Szynkowski vel Sęk. był pytany o rozmowę Bidena z Putinem, szczególnie dotyczącej wypowiedzi prezydenta USA- że Rosja nie może atakować Ukrainy, jeśli chce uruchomić Nord Stream 2.

– To znana taktyka z przeszłości Federacji Rosyjskiej i Władimira Putina, aby dokonywać eskalacji i później ewentualne wycofanie się z tej eskalacji warunkować pójściem na pewne ustępstwa. Wtedy, kiedy wszyscy oddychają z ulgą, Federacja Rosyjska jest dwa, trzy kroki do przodu – odpowiedział Szynkowski vel Sęk.

Nie ma tutaj miejsca, aby ograniczać się jedynie do rozmów. Dialog jest ważny, ma swoje znaczenie, ale nie może zastępować realnych działań

– dodał wiceminister spraw zagranicznych Szynkowski vel Sęk.

Po tym spotkaniu nie dostrzegam póki co efektów pozytywnych z naszego punktu widzenia

– dodaje Szynkowski vel Sęk.

Oczywiście polegamy też w jakiejś mierze na sojuszach, te sojusze są bardzo ważne, natomiast musimy wzmacniać własny potencjał i prowadzić własną ofensywę dyplomatyczną, co robi pan premier Morawiecki, jeżdżąc m.in. po Europie

– dodał wiceszef MSZ.

Wideokonferencję trwającą ponad dwie godziny, relacjonował na konferencji prasowej rzecznik Białego Domu. – Prezydent USA ostrzegł, że Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy odpowiedzą silnymi sankcjami i innymi środkami na rosyjską militarną eskalację na Ukrainie – mówił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY