Jabłonowski szykuje prowokacje na Jasnej Górze. Chce sprofanować święte sanktuarium?

Dodano   15
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Olszański

Wojciech Olszański / Fot. screen yt.com

Przedstawiciele tego środowiska właśnie opublikowali wezwanie, by 12 grudnia, czyli w przededniu rocznicy stanu wojennego, przybyć do sanktuarium.
  • Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski wraz ze środowiskiem “kamratów” szykuje prowokacje na Jasnej Górze. “Rodacy Kamraci” zwołują swoich sympatyków do sanktuarium w Częstochowie.
  • Przeciwnicy tego środowiska właśnie opublikowali wezwanie, by 12 grudnia, czyli w przededniu rocznicy stanu wojennego, przybyć do sanktuarium.
  • Klasztor Paulinów na Jasnej Górze nie ma żadnej wiedzy o organizacji wspomnianego wydarzenia i nie kryje zaniepokojenia w związku z wezwaniem.
  • Zobacz także: Minister finansów o stopach procentowych: “Mają wpływ na poziom inflacji”

Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski wraz ze środowiskiem “kamratów” szykuje prowokacje na Jasnej Górze. “Rodacy Kamraci” zwołują swoich sympatyków do sanktuarium w Częstochowie.

Prowokacje na Jasnej Górze
Prowokacje na Jasnej Górze

Jabłonowski szykuje prowokacje na Jasnej Górze

We wtorek 7 grudnia opublikowali wezwanie, aby w przededniu rocznicy stanu wojennego, przybyć na Jasną Górę. Dlaczego akurat do sanktuarium? W rozmowie z “Rzeczpospolitą” Wojciech O. sprecyzował, że to nie on z Marcinem O. są organizatorami tego wydarzenia, a uczestnicy ich ruchu, którzy zamówili nabożeństwo.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż zarówno Jabłonowski, jak i jego zwolennicy znani są z antykatolickich wypowiedzi. Aleksander Jabłonowski w jednym z patostreamów na kanale NPTV publicznie popierał aborcję oraz obrażał Pismo Święte.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reakcja klasztoru na Jasnej Górze

Klasztor Paulinów na Jasnej Górze nie ma żadnej wiedzy o organizacji wspomnianego wydarzenia i nie kryje zaniepokojenia w związku z wezwaniem.

“Gdyby doszło do spotkania tego typu, byłoby ono złamaniem regulaminu dla organizatorów pielgrzymek, który opublikowany jest na stronach Jasnej Góry. Wykorzystanie sanktuarium do celów politycznych lub własnych interesów budzi nasz stanowczy sprzeciw. Nawoływanie do zachowań antysemickich uznajemy za publiczny grzech ciężki” –powiedział o. Michał Legan, rzecznik sanktuarium na Jasnej Górze w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Zebranie na Jasnej Górze to nie koniec planów Wojciecha O. i Marcina O. W swoich transmisjach po wyjściu z więzienia ogłosili, że ich celem są wybory samorządowe i zachęcili sympatyków, by zaczęli się do nich przygotowywać. Członkostwo ruchu nie jest co prawda sprecyzowane, ale ich nagrania liczą po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.

rp.pl wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY