Wyloty z Białorusi: Łukaszenko prawdopodobnie odesłał już ponad 3 tys. sprowadzonych migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Migranci z Białorusi

Migranci z Białorusi / Fot. YouTube

Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że do tej pory reżim Aleksandra Łukaszenki odesłał do Iraku i Syrii ok. 3 tys. migrantów; ale znacznie więcej, bo ok. 7 tys., wciąż pozostaje na terenie Białorusi.
  • Łukaszenko odsyła do domu zaproszonych wcześniej w celu destabilizacji granicy polsko-białoruskiej do Białorusi migrantów.
  • Stanisław Żaryn poinformował o ponad 3 tysiącach odesłanych do Syrii i Iraku imigrantów z Białorusi
  • Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że nadal na Białorusi pozostaje ponad 7 tys. sprowadzonych ludzi z różnych państw.
  • Zobacz także: USA reagują na prześladowania w Chinach. Zbojkotują IO

Wyloty z Białorusi są cały czas, ale..”Zakładamy, że może być tak, że służby białoruskie zostawią sobie dobrze wyselekcjonowaną grupę migrantów, która przez dłuższy czas będzie przebywała na Białorusi i będzie wykorzystywana do punktowych destabilizacji naszej granicy” – powiedział Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Operacja hybrydowa przeciwko Polsce przeradza się w pełzający konflikt. Liczba ataków się zmniejsza, ale służby białoruskie wciąż destabilizują granicę Polski

– napisał Stanisław Żaryn na Twitterze

Część cudzoziemców jest zainteresowana podejmowaniem ataków na polską granicę. Służby białoruskie zachęcają ich, rozpuszczając plotki o rzekomych negocjacjach dot. wpuszczenia ich na teren UE. Służby białoruskie celowo eskalują napięcie, prowadząc w dalszym ciągu operację przeciwko Polsce

– dodaje Żaryn.

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje o działaniach na granicy.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1467855530198716417

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe/ tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY