Rośnie napięcie między Rosją a Ukrainą. Państwa zachodnie proszą o deeskalacje

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie / Fot. Youtube

Rzecznik brytyjskiego premiera przekazał w poniedziałek stanowisko Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Niemiec, w którym jest mowa o utworzeniu jednolitego frontu przeciw Rosji i ich działań na Ukrainie.
  • Dyplomatyczne rozwiązanie problemów na Ukrainie przez głowy państw zachodnich.
  • Biały Dom zapowiadał, że odpowiedzią na ewentualną rosyjską inwazję na Ukrainie, byłoby wsparcie militarne dla Ukrainy.
  • Apel przywódców Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Włoch o deeskalacje wspiera mocno Joe Biden, który spotkał się z Putinem.
  • Zobacz także: Anarchiści zataili gwałt na 19-latce. Gwałciciela przenieśli do innego skłotu

Spotkanie Borisa Johnsona z prezydentem USA Joem Bidenem, premierem Włoch Mario Draghim, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel dotyczyło niepokojącej sytuacji pomiędzy Ukrainą a Rosją.

Przywódcy wezwali Rosję do deeskalacji napięcia i potwierdzili swoje niezłomne poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy

– poinformował rzecznik brytyjskiego premiera.

Zgromadzenie wojska pod granicami Ukrainy, budzi obawy nie tylko Ukraińców, ale i wszystkich państw zachodu. Takie zgrupowanie sił wojskowych pod granicą jakiegokolwiek kraju jest słusznym lękiem przed inwazją. Sprawa gróźb ze strony Rosji będzie dyskutowana dziś w ramach wideo-rozmowy Joego Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY