Niedzielski dopnie swego? Testy na COVID-19 w miejscu pracy

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA W MINISTERSTWIE ZDROWIA

WARSZAWA KONFERENCJA W MINISTERSTWIE ZDROWIA Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Wojciech Olkuśnik

"Jesteśmy już bliscy finiszu, zmodyfikowaliśmy trochę filozofię tego projektu, bo pracodawca będzie – zgodnie z tym nowym ujęciem – miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika – po to właśnie, by budować bezpieczne środowisko pracy" – podkreślił szef MZ.

Z wypowiedzi Adama Niedzielskiego wynika, że zgodnie ze zmodyfikowaną wersją projektu ustawy PiS, pracodawca będzie mógł wprowadzić testy na COVID-19 w miejscu pracy.

Minister zdrowia odniósł się we wtorek na konferencji prasowej do kwestii projektu ustawy, na mocy której pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID–19.

“Cały czas pracujemy (nad projektem) razem z klubem parlamentarnym PiS” – zapewnił.

Obowiązkowe testy na COVID-19 w miejscu pracy?

“Jesteśmy już bliscy finiszu, zmodyfikowaliśmy trochę filozofię tego projektu, bo pracodawca będzie – zgodnie z tym nowym ujęciem – miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika – po to właśnie, by budować bezpieczne środowisko pracy” – podkreślił szef MZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zmiana w retoryce Ministerstwa Zdrowia?

“Przypomnę, że we wcześniejszej wersji dyskutowaliśmy, by było to szczepienie, ale tutaj stawiamy jednak na testy – w ogóle w tym projekcie ustawy będą zagwarantowane za darmo obywatelom” – dodał.

“Ten projekt dyskutujemy w tej chwili z klubem PiS, rozmawiamy z kierownictwem, z innymi interesariuszami i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia wyklaruje się ten projekt, że zostanie skierowany na ścieżkę formalną” – dodał Niedzielski.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY