Interesujący raport szwedzkiego dziennika. Takich wyników można było się spodziewać

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube/ screen

Jakiś czas temu szwedzki dziennik "Dagens Nyheter" opublikował raport dot. morderstw z użyciem broni. Wynika z niego, że sprawcami strzelanin są najczęściej młodzi mężczyźni pochodzący z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wielu z nich nie ukończyło szkoły podstawowej i wywodzą się z rodzin z kryminalną przeszłością.
  • Po kilku latach obserwacji szwedzki dziennik “Dagens Nyheter” opublikował analizę dotyczącą przestępstw dokonywanych w kraju pomiędzy 2017 a 2021 rokiem.
  • W badaniu uwzględniono głównie najcięższe przestępstwa tj. brano pod uwagę osoby skazane, aresztowane lub oskarżone o morderstwo lub jego usiłowanie.
  • Zdecydowaną większość, bo aż 85% stanowią osoby niemające szwedzkiego pochodzenia.
  • Z analizy raportu wynika, że większość sprawców strzelanin – 62% pochodzi z krajów Bliskiego Wschodu, lub tzw. Rogu Afryki.
  • Zobacz także: Matecki zaorał Ochojską. “Woda prosto z brukselskiego źródła praworządności”

Między styczniem 2017 roku, a sierpniem 2021 roku w Szwecji aresztowano, oskarżono lub skazano za morderstwo z użyciem broni palnej 432 osoby. Szwedzki dziennik analizując statystyki zauważył, że 97% tych osób stanowią młodzi mężczyźni w przedziale 18-24 lat, choć zdarzały się pojedyncze przypadki 15-latków.

Zdecydowaną większość stanowią osoby mające pochodzenie inne niż szwedzkie. Stanowią oni, aż 85% podejrzanych. Urodzili się oni albo w innym kraj lub przynajmniej jeden z rodziców emigrował wcześniej do Szwecji. Warto nadmienić, że w tym kraju osób urodzonych poza Szwecją lub posiadających co najmniej jednego rodzica z emigracji wynosi, aż 34%.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Imigranci z Bliskiego Wschodu stanowią zagrożenie

Raport pokazuje, że większość sprawców strzelanin, 62%, pochodzi z Bliskiego Wschodu albo Rogu Afryki – Somalia, Erytrea, Etiopia. Znajdują się wśród nich imigranci z Iraku, Syrii, byłej Jugosławii oraz Turcji.

Aż 89% z nich przybyło do Szwecji przed 2010 rokiem. Większość analizowanych przestępców – 56%, nie ukończyła szkoły podstawowej tzn. posiadają niepełne świadectwa.

Wśród skazanych za użycie broni 76% było wcześniej notowanych za inne przestępstwa: użycie przemocy, jazdę po pijanemu lub handel narkotykami. Wielu wywodzi się z rodzin mających kłopoty z prawem – wyroki miało 38% ojców oraz 19% matek.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY