Zmarł były senator i kandydat na prezydenta USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nie żyje Bob Dole

Nie żyje Bob Dole / fot. wikimedia commons

W ostatnich latach pracy Dole zajmował się pomocą dla rannych weteranów oraz dbał o pamięć o przedstawicielach pokolenia walczącego w II wojnie światowej.
  • W wieku 98 lat zmarł w niedzielę były senator i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1996 r. Bob Dole.
  • Reprezentując stan Kansas, sprawował funkcję senatora Partii Republikańskiej w latach 1969–96. W 1996 r. był kandydatem Republikanów w wyborach prezydenckich, które wygrał Bill Clinton. 
  • W 2019. Bob Dole został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymał odznaczenie „za wyjątkowy wkład w przemiany polityczne i gospodarcze w Polsce”.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż. PiS umacnia się na prowadzeniu

W wieku 98 lat zmarł w niedzielę były senator i kandydat na prezydenta USA w 1996 r. Bob Dole – poinformowała Fundacja Elizabeth Dole.

Bob Dole, reprezentując stan Kansas, sprawował funkcję senatora Partii Republikańskiej w latach 1969–96. W 1996 r. był kandydatem Republikanów w wyborach prezydenckich, które wygrał Bill Clinton. O nominację Partii Republikańskiej Dole ubiegał się też w prawyborach w 1980 i 1988 r.

Dole, weteran II wojny światowej, poświęcił swoją karierę kształtowaniu polityki podatkowej oraz zagranicznej USA, rozwijał programy rolnicze i żywieniowe oraz zabiegał o prawa osób niepełnosprawnych, zapewniając im ochronę przed dyskryminacją w miejscach pracy, edukacji i usługach publicznych – pisze agencja AP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Były kandydat na prezydenta USA, który zmarł w niedzielę w ostatnich latach zajmował się pomocą dla rannych weteranów. Dole dbał o pamięć o przedstawicielach pokolenia walczącego w II wojnie światowej.

W 2019 r. Bob Dole został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej „za wyjątkowy wkład w przemiany polityczne i gospodarcze w Polsce”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY