Celowe działanie rządu? Premier zapowiada nowe obostrzenia na Boże Narodzenie

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA PRASOWA PREMIERA MORAWIECKIEGO

WARSZAWA KONFERENCJA PRASOWA PREMIERA MORAWIECKIEGO / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czasie konferencji prasowej, że rząd w najbliższych dniach przedstawi nowe obostrzenia. Taka decyzja rządu ma związek z wysokimi liczbami zakażeń oraz strachem władz przez wariantem omikron.
  • Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń.
  • Ich szczegóły zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni i będą obejmowały okres świąteczny.
  • Mają zostać również wzmocnione restrykcje dla osób niezaszczepionych ze względu na odmianę omikron.
  • Od 1 grudnia obowiązują w Polsce nowe ograniczenia m.in. wprowadzające limit w kościołach do 50% wiernych.
  • Zobacz także: Le Pen o karach finansowych nakładanych na Polskę przez TSUE: “Francja za Polskę tę karę zapłaci!”

We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet” zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze

– powiedział premier Morawiecki, stwierdzając, że w ostatnim czasie jest zbyt dużo zgonów szczególnie wśród osób niezaszczepionych.

Premier zapowiedział wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach. 

Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce

– podkreślił.

Zbliżają się święta, więc rząd wprowadza ograniczenia

Według rozporządzenia od 1 grudnia obowiązuje limit jednej osoby na 15 mkw. na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek. Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązuje również w obiektach handlowych.

Limit 50 proc. obłożenia obowiązuje w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak np.: kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych, jak również w obiektach sportowych, jak baseny i aquaparki.

Z 500 do 250 osób jest zmniejszony limit osób na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi.

Sprecyzowano również przepisy o obowiązku odbycia kwarantanny. Według rozporządzenie nie stosuje się go wobec osoby, która zakończyła hospitalizację, odbywanie izolacji lub izolacji w warunkach domowych, z powodu stwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a także osoby zaszczepionej przeciwko Covid-19, która ma unijne cyfrowe zaświadczenie covid lub zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Stabilizacja liczby zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u 13 250 kolejnych osób. Zmarło 25 chorych z COVID-19. – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii ponad 3,6 mln osób zakaziło się koronawirusem, zanotowano 85,7 tys. przypadków śmiertelnych.

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarło 8 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 17 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 684 671 przypadków. Zmarło 85 700 osób z COVID-19.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY