Atak na kandydata na prezydenta Francji w czasie wiecu wyborczego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
FRANCE 2022 PRESIDENTIAL ELECTION

FRANCE 2022 PRESIDENTIAL ELECTION Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Niezidentyfikowany mężczyzna w pewnym momencie przedarł się przez tłum i rzucił na szyję kandydata na prezydenta Francji.
  • Ponad 20 tys. osób zgromadziło się w podparyskim Villepinte na pierwszym wiecu wyborczym prawicowego publicysty Erica Zemmoura.
  • Kandydat na prezydenta Francji ogłosił na nim swój program wyborczy oraz utworzenie nowego ruchu politycznego „Rekonkwista”.
  • Do potencjalnie groźnego zajścia doszło na początku wiecu, gdy Eric Zemmour zmierzał na scenę.
  • Zobacz także: Sośnierz komentuje publikację “Liberation”: “Ktoś spuścił ogary ze smyczy”

Pierwszy wiec wyborczy Erica Zemmoura, który we wtorek oficjalnie ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w kwietniu 2022 roku, przerywany był protestami i bójkami pomiędzy jego zwolennikami i protestującymi, którzy wdarli się do obiektu. W czasie wydarzenia miał miejsce także atak na kandydata na prezydenta Francji. Zanim Zemmour zdołał wygłosić przemówienie doszło fo groźnej sytuacji, gdy mężczyzna rzucił się na szyję zmierzającego na scenę kandydata.

Utworzenie nowego ruchu politycznego

Ponad 20 tys. osób zgromadziło się w podparyskim Villepinte na pierwszym wiecu wyborczym prawicowego publicysty Erica Zemmoura. Kandydat na prezydenta Francji ogłosił na nim swój program wyborczy oraz utworzenie nowego ruchu politycznego „Rekonkwista”.

Wiec przebiegał jednak w atmosferze prowokacji, protestów i gwałtownych bójek pomiędzy uczestnikami wiecu, a grupą protestujących, którzy dostali się na salę i próbowali zakłócić wiec. Jak informuje agencja Reuters, grupa przeciwników Zemmoura w koszulkach z hasłami antyrasistowskimi, próbowała stawać i krzesłach przerywać jego wystąpienie. Doszło do krótkiej bójki pomiędzy tą grupą, a uczestnikami wiecu, po czym osoby te zostały odeskortowane z sali. Jak informuje Reuters, powołując się na niezidentyfikowana organizację, do której należeli protestujący, w bijatyce ucierpiało 5 osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Atak na kandydata na prezydenta Francji

Do potencjalnie groźnego zajścia doszło na początku wiecu, gdy Eric Zemmour zmierzał na scenę. Niezidentyfikowany mężczyzna w pewnym momencie przedarł się przez tłum i rzucił na szyję kandydata na prezydenta Francji. Mężczyzna został następnie szybko obezwładniony przez ochronę Zemmoura i – jak donosi Reuters – aresztowany przez funkcjonariuszy policji.

W trakcie przemówienia Zemmour przedstawił zarysy swojego programu wyborczego. To m.in. ograniczenie migracji i prawa do azylu oraz dostępu do służby zdrowia dla emigrantów. Publicysta chce też ograniczenia prawa ziemi przy przyznawaniu francuskiego obywatelstwa, a także opowiada się za poprawą stanu edukacji i likwidacją ideologii LGBT we francuskich szkołach. Chce powrotu do tradycyjnych wartości w życiu publicznym i narodowym. Jest również przeciwnikiem „szerzącego się islamolewactwa”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY