Wojska estońskie i brytyjskie pomagają przy granicy z Białorusią

Dodano   6
  Loading
Wojska sojusznicze pomagają polskim żołnierzom

Wojsko patrolujące granice z Białorusią / Fot. PAP/Artur Reszko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował rano w niedzielę, że wojska inżynieryjne z Estonii i Wielkiej Brytanii znajdują się już w Polsce. Ponadto estońscy żołnierze rozpoczęli naprawy zapory, a także zajęli się udrożnianiem dróg terenowych przy granicy z Białorusią. Prezydent Andrzej Duda udzielił pięciomiesięcznej zgody na obecność 155 żołnierzy z Wielkiej Brytanii oraz 150 z Estonii.
  • Żołnierze z Estonii i Wielkiej Brytanii na zaproszenie polskich władz przybyły kilka dni temu pod granicę z Białorusią
  • Wcześniej na pomoc zagranicznych wojsk zgody udzieli Prezydent Andrzej Duda
  • Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w niedzielę, że estońskie wojska zajęły się naprawą zapory oraz udrożnieniem dróg
  • Zobacz także: Niespokojna noc przy granicy. Rzecznik SG: “Rzucali kamieniami”

Wojska estońskie pomagają na granicy polsko-białoruskiej. Ich zadaniem jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia

– poinformował w niedzielę Minister Obrony Narodowej.

Żołnierze z Estonii i Wielkiej Brytanii na granicy

Szef resortu obrony zamieścił na Twitterze zdjęcia, które przedstawiają estońskich żołnierzy w czasie wykonywania zadań na granicy polsko-białoruskiej. Zajmowali się oni m.in. montowaniem zasieków z drutu kolczastego typu concertina.

Z kolei w piątek Mariusz Błaszczak poinformował, że w Polsce znajdują się pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii.

Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie!

– napisał kilka dni temu Mariusz Błaszczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prezydent Duda udzielił zgody na obecność obcych wojsk

W czwartek szef BBN Paweł Soloch informował, że prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii. Od 2 grudnia do 30 kwietnia przyszłego roku do 155 żołnierzy Wielkiej Brytanii i do 150 żołnierzy Estonii będzie realizowało zadania związane ze wsparciem inżynieryjnym i rozpoznawczym operacji Sił Zbrojnych RP prowadzonej w strefie nadgranicznej.

Od środy do 1 marca przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy czy miejscowi przedsiębiorcy.

Zakaz wprowadzono w 183 miejscowościach w województwach podlaskim i lubelskim przylegających do granicy z Białorusią. Wcześniej na tym samym obszarze, od 2 września do 30 listopada, obowiązywał stan wyjątkowy.

Obostrzenia w strefie nadgranicznej wynikają z kryzysu wywołanego przez reżim Alaksandra Łukaszenki na granicach Białorusi z Unią Europejską. Jak informowano, wojsko ze wsparciem brytyjskich i estońskich jednostek naprawia – uszkodzone podczas działań migrantów wspieranych przez służby białoruskie – bariery graniczne i zabezpiecza technicznie granicę.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
5 grudnia 2021 15:00

a braun-konrtwywiadowca juz ich sprawdzil.czy jak zwykle tropi teraz brytyjczykow i estonczykow w polskich lasach?:)

zyga
Gość
zyga
5 grudnia 2021 15:33
Reply to  dzialacz PO

A w domku wszyscy zdrowi czy też jebnięci jak ty? Genetycznie?

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
5 grudnia 2021 17:43
Reply to  zyga

jasniej prosze. o brauna niech zgadne chodzi?
nie wiesz czy idiote z siebie na forumm robisz.

zyga
Gość
zyga
5 grudnia 2021 19:10
Reply to  dzialacz PO

A w domku wszyscy zdrowi czy też jebnięci jak ty? Genetycznie?

zyga
Gość
zyga
5 grudnia 2021 15:36

Taniej i prościej byłoby, gdyby któremuś z żołnierzy zaciął się spust i niechcący położyłby trupem z 10 meneli z Bliskiego Wstydu. Takie szczepienie online ołowiem powinno wystarczyć na wszystkich tych białoruskich muł’zumanów.

Na zawsze.

Oczywiście należy potem wyrazić stosowne ubolewanie. Też online.

WieN
Gość
WieN
5 grudnia 2021 15:53

a gdzie “przyjaciele” z ełrokołchozu?

POLECAMY