Obowiązkowe szczepienia dorosłych i grzywna w przypadku braku. Tego chce Lewica

Dodano   11
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lewica

Lewica / fot. PAP/Wojciech Olkuśnik Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W niedzielę Lewica ogłosiła projekt ustawy zakładający obowiązkowe szczepienia dorosłych przeciw Covid-19, a także karę grzywny w przypadku jego braku.

Projekt ustawy Lewicy

“Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom” – mówił Czarzasty podczas prezentacji projektu. “Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień – uważamy, że powinien podlegać karze grzywny” – dodał. Czarzasty powiedział ponadto, że pracodawcy i zakłady pracy powinni mieć “prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony”.

Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować.

Powiedział.

Argumentują to przywołując przykład Austrii, gdzie takie rozwiązania wprowadzono. Stwierdził ponadto, że również Niemcy zastanawiają się nad takim wyjściem.

Pandemia a działania rządu

Adrian Zandberg zarzucił zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że nie zwalcza pandemii, tylko próbuje przypodobać się antyszczepionkowcom. “Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności” – powiedział. “Żeby była jasność – to nie jest przypadłość tylko tego rządu, to też przypadłość wielu innych sił politycznych, które na proste pytania nie umieją udzielić prostych odpowiedzi” – kontynuował.

Zaznaczył ponadto, że konieczne są obowiązkowe szczepienia, ograniczenia dla tych, którzy nie poddadzą się szczepieniom, a także wprowadzenie paszportów covidowych. Co więcej, ich zdaniem pracownik powinien mieć prawo odmówić wykonywania swoich obowiązków, jeżeli nie ma zapewnionego odpowiedniego bezpieczeństwo epidemicznego.

Anna Żukowska natomiast nawiązała do szczepionkom przeciw czarnej ospie mówiąc, że “to jedyna droga do wyeliminowania takich chorób”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY