Warszawa: Z inicjatywy PiS spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński przemowa

Jarosław Kaczyński / Fot. Youtube

Z Inicjatywy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, w sobotę odbywa się w Warszawie konferencja „The Warsaw Summit" liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.

“Kontynuacja tego, co zostało zapoczątkowane w lipcu”

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 w Warszawie. Oprócz liderów PiS, biorą w nim udział m.in. przewodniczący Fideszu, premier Węgier Viktor Orban, przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascal oraz szefowa francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Będzie to kontynuacja tego, co zostało zapoczątkowane w lipcu, gdy została przyjęta deklaracją liderów partii prawicowych i konserwatywnych.

Liczymy w sobotę na dobrą dyskusję, na budowanie podstaw do szerszej współpracy partii konserwatywnych z całej Europy, zarówno w ramach dzisiejszego politycznego układu w Parlamencie Europejskim, jak i tego, który będzie w przyszłości 

– powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Radosław Fogiel, że będą dwie sesje spotkań zamkniętych. Liderzy europejskich partii konserwatywnych na zakończenie spotkania mają ogłosić wspólne oświadczenie.

Właściwym kierunkiem reformy jest silna pozycja suwerennych państw narodowych w ramach Unii Europejskiej

– poinformował Fogiel.

W trakcie debat liderzy ugrupowań konserwatywnych będą dyskutowali o przyszłości Unii Europejskiej i ewentualnych reformach instytucjonalnych, których Wspólnota wymaga. Liderzy będą też poruszać kwestię przyszłej współpracy

– mówił Radosław Fogiel.

Mamy potwierdzenie od przewodniczącego Fideszu, premiera Węgier Viktora Orbana, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, a także od szefów partii prawicowych i konserwatywnych z Francji, Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Litwy, Holandii oraz Rumunii 

– podkreślił Fogiel.

Będzie głęboka reforma UE?

Wspólna deklaracja ideowa podpisana w lipcu przez konserwatywne i prawicowe ugrupowania europejskie, pokazuje jedność w temacie reform w UE. Ideowy kierunek działań grupy konserwatywnej, to powrót do idei ojców założycieli UE. Reformowanie i utrzymanie suwerenności państw, jest podstawą do wspólnego działania unii.

Zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli UE do instytucji europejskich. Dlatego najważniejszym celem spotkania będzie temat głębokiej reformy UE i przywrócenie zasad, jakimi kierowano się od początku istnienia zjednoczonych państw europy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY