Rzecznik rządu o kolejnych obostrzeniach. “Sytuacja jest bardzo trudna”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej

Rzecznik rządu Piotr Müller / Fot. PAP / Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Jest ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące. Sytuacja jest bardzo trudna - powiedział w piątek Piotr Müller, rzecznik rządu.

Będzie zaostrzenie obostrzeń sanitarnych?

Rzecznik rządu wskazał, że sytuacja jest “bardzo trudna”. Dodał również, że nie wyklucza dalej idących obostrzeń epidemicznych. Powiedział ponadto, że pomocą w zwalczaniu Covid-19 byłby szerszy zakres szczepień. “Sytuacja jest bardzo trudna. Tym bardziej te informacje o potencjalnych nowych mutacjach wirusa również są niepokojące” – powiedział.

Dodał także, że istnieje ryzyko dalej idących obostrzeń.

Nie wykluczę sytuacji takiej, że np. obostrzenia mogłyby być dalej idące. Wręcz mogę powiedzieć, że takie ryzyko istnieje, dlatego, że po prostu cały czas widzimy bardzo dużą liczbę osób, które chorują i bardzo dużą liczbę osób, które umierają niestety.

Powiedział Piotr Müller.

Stwierdził także, że szczepienie jest bardzo ważne, ponieważ zapobiega wzrostowi zachorowań. “Dlatego są te nasze apele, akcje informacyjne, wszystkie działania, które do tego zachęcają” – wskazał.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu Twitterowym poinformowało o 25 576 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarło natomiast 135 osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, PAP

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY