Odwołano lot z Bagdadu do Mińska. Co dalej z migrantami na granicy?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samolot

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pxhere.com

Powodów odwołania rejsu samolotu nie podano. Lotnisko w Mińsku poinformowało, że jutro po południu powinien się odbyć rejs samolotu z Białorusi do Irbilu w irackim Kurdystanie.

Odwołano planowany na dziś lot irackich linii lotniczych z Bagdadu do Mińska. Samolot Iraqi Airways miał zabrać do ojczyzny kolejnych migrantów koczujących na Białorusi.

Odwołano lot z Bagdadu

Powodów odwołania rejsu samolotu nie podano. Lotnisko w Mińsku poinformowało, że jutro po południu powinien się odbyć rejs samolotu z Białorusi do Irbilu w irackim Kurdystanie, który również zabierze migrantów.

Z wyliczeń mediów wynika, że dotychczas samolotami wywieziono z Białorusi około 2,3 tys. osób, którym nie udało się nielegalnie przedostać do Unii Europejskiej. Na Białorusi wciąż znajduje się około 5 tys. migrantów.

Od lata tego roku tysiące migrantów przy wsparciu białoruskich władz i służb próbowało nielegalnie wtargnąć na terytoria Polski, Litwy i Łotwy. Jednak kraje te szybko wprowadziły skuteczne sposoby walki z nielegalnym przekraczaniem granicy.

W tej sytuacji część migrantów zdecydowała wrócić do swoich krajów, głównie do Iraku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY