Obława w Australii. Trzech nastolatków uciekło z obozu kwarantanny

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obóz kwarantanny Australia

Obóz kwarantanny Australia / fot. twitter/ Arachnid

Komisarz policji stanu NT, Jamie Chalker, powiedział, że funkcjonariusze znaleźli nastolatków na skraju Palmerston. Aresztowali ich po pościgu na piechotę.
  • Obława miała miejsce w obrębie Terytorium Północnego w Australii. Trzech nastolatków uciekło z obozu kwarantanny. Potraktowano ich jak przestępców i zarządzono pościg.
  • Na konferencji prasowej dotyczącej COVID, główny minister NT Michael Gunner potwierdził wczoraj, że osoby w wieku 15, 16 i 17 lat uzyskały negatywny wynik testu na obecność wirusa.
  • Komisarz policji stanu NT, Jamie Chalker, powiedział, że funkcjonariusze znaleźli nastolatków na skraju Palmerston i aresztowali ich po pościgu na piechotę.
  • Zobacz także: Ankieta w USA: Młodzi księża bardziej konserwatywni?

Obława miała miejsce w obrębie Terytorium Północnego w Australii. Trzech nastolatków uciekło z obozu kwarantanny. Potraktowano ich jak przestępców i zarządzono pościg.

Obława na nastolatków w Australii

Policja z Terytorium Północnego twierdzi, że nie wierzy, że trzech nastolatków, którzy uciekli z obiektu kwarantanny Howard Springs COVID-19 w Darwin, zetknęli się z pozostałymi członkami lokalnej społeczności.

Na konferencji prasowej dotyczącej COVID, główny minister NT Michael Gunner potwierdził wczoraj, że osoby w wieku 15, 16 i 17 lat uzyskały negatywny wynik testu na obecność wirusa.

Powiedział, że wszyscy trzej pochodzili z Binjari w pobliżu Katherine. Młodzi zostali wysłani na kwarantannę jako bliscy osób, które otrzymały pozytywne wyniki testów.

Komisarz policji stanu NT, Jamie Chalker, powiedział, że funkcjonariusze znaleźli nastolatków na skraju Palmerston. Aresztowali ich po pościgu na piechotę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nie mieli styczności z innymi członkami społeczności

Powiedział, że młodzi nadal są przesłuchiwani, ale zaświadczyli, że nie mieli żadnego kontaktu z członkami społeczeństwa.

„Zagrożenie dla zdrowia społeczności było bardzo niskie, co jest pocieszające” – powiedział Gunner.

„Ale nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia dla działań tej trójki dzisiejszego ranka” – dodał.

Dziś rano policja poinformowała, że trwają przeszukania po tym, jak trzy osoby podobno wspięły się przez ogrodzenie w ośrodku kwarantanny i uciekły około 4:30 rano.

W obiekcie znajdują się osoby dotknięte epidemią COVID-19 w regionie Katherine, a także podróżni powracający do kraju.

abc.net.au

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY