Straż Graniczna ostrzega przed kolejnym szturmem na granicę

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żołnierze na granicy

Żołnierze na granicy / PAP/Wojska Obrony Terytorialnej. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Według danych SG na Białorusi jest około 10 tys. cudzoziemców, którzy planują przekroczyć nielegalnie granicę.
  • “Według naszych danych na Białorusi jest około 10 tysięcy cudzoziemców, którzy planują przekroczyć nielegalnie granicę” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
  • Na pytanie, czy zmieniły się procedury, jeżeli chodzi o odprawę ciężarówek z Białorusi, Michalska odpowiedziała, że „nic nie zmieniło się w przepisach”.
  • Czy rozważana jest opcja otwarcia przejścia w Kuźnicy? – “Na razie nie mam informacji, by przejście było otwarte w najbliższych dniach” – odpowiedziała Michalska.
  • Zobacz także: Pożar w Chorzowie. Na miejscu około 30 zastępów straży pożarnej

Straż Graniczna ostrzega przed kolejnym szturmem na granicę. O bieżącej sytuacji wypowiedziała się rzeczniczka Straży Granicznej, por. Anna Michalska.

Straż Graniczna ostrzega

“Według naszych danych na Białorusi jest około 10 tysięcy cudzoziemców, którzy planują przekroczyć nielegalnie granicę” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Rzeczniczkę pytano o koczowiska migrantów przy granicy z Polską.

“Przy granicy nie obserwujemy żadnych koczowisk. W okolicach Kuźnicy jest w tej chwili spokojnie, nie ma tam prób siłowego przekroczenia granicy” – podkreśliła rzeczniczka SG.

“Z tego, co nam wiadomo, w centrum logistycznym na Białorusi niedaleko przejścia granicznego Bruzgi zostali zgromadzeni cudzoziemcy” – zaznaczyła.

“Przy granicy osoby tam teraz nie koczują, a są dowożone samochodami ciężarowymi przez stronę białoruską. Być może z tego centrum, może z innych miejsc, gdzie są zgromadzone” – przekazała.

Jak zaznaczyła, według danych SG na Białorusi jest około 10 tys. cudzoziemców, którzy planują przekroczyć nielegalnie granicę.

“Ile z nich jest przy samej granicy, a ile w głębi kraju, tego nie wiemy” – podała Michalska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zmiana procedur?

Na pytanie, czy zmieniły się procedury, jeżeli chodzi o odprawę ciężarówek z Białorusi, Michalska odpowiedziała, że „nic nie zmieniło się w przepisach”.

“Rzeczywiście samochodów ciężarowych jest dość sporo. Proszę pamiętać, że wpływ na to ma również fakt, że przejście w Kuźnicy zostało zamknięte” – przypomniała.

Czy rozważana jest opcja otwarcia przejścia w Kuźnicy?

“Na razie nie mam informacji, by przejście było otwarte w najbliższych dniach” – odpowiedziała Michalska.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY