Nastolatek siedział w poprawczaku za gwałt. Po wyjściu napastował 8-latkę

Dodano   1
  Loading
Płacząca dziewczynka

Płacząca, mała dziewczynka / Fot. Pixabay

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej asp. Arkadiusz Ciozak poinformował o aresztowaniu 18-letniego gwałciciela. Nastolatek w czerwcu wyszedł z zakładu poprawczego, gdzie odsiadywał wyrok za gwałt na 9-letniej dziewczynce.
  • Funkcjonariusze policji z Rudy Śląskiej poinformowali o zatrzymaniu 18-latka, który w ubiegłą środę miał napastować nieletnią dziewczynkę.
  • Według relacji dziewczynki, nastolatek po opuszczeniu przez nią szkoły miał śledzić ją, aż do klatki schodowej, gdzie próbował ja napastować seksualnie.
  • Przestraszona zaczęła mocno krzyczeć, aż napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.
  • Nastolatek do niedawna przebywał w zakładzie poprawczym, gdyż już w 2018 roku zgwałcił 9-letnią dziewczynkę.
  • Niewykluczone, że w ostatnim czasie policja może odnaleźć więcej ofiar recydywisty.
  • Zobacz także: Duda o karach nałożonych na Polskę: “To jest wojna ideologiczna”

W ubiegłą środę 18-letni rudzianin miał śledzić dziewczynkę wracającą ze szkoły, a potem wejść za nią do klatki schodowej i do windy. Tam przycisnął ją do ściany zamykając jej jednocześnie usta i zaczął dotykać. Dziewczynka zdołała się jednak wyrwać i zaczęła głośno krzyczeć, a napastnik uciekł.

Dzięki dokładnemu opisowi, jaki przekazała nam ta dziewczynka, zdołaliśmy szybko namierzyć i zatrzymać 18-latka jeszcze tego samego dnia

– powiedział asp. Ciozak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Znany policji nastoletni recydywista

Jak się okazuje, 18-latek był znany policji już wcześniej. W 2018 roku został skazany na odsiadkę w zakładzie poprawczym po tym jak zgwałcił 9-letnią dziewczynkę. Po spędzeniu trzech lat i osiągnięciu pełnoletności wyszedł w czerwcu br. na wolność. Z policyjnych ustaleń wynika, że miał on w ostatnich tygodniach śledzić dwie inne dziewczynki. Policjanci ustalają obecnie, czy ofiarą nastolatka mogło paść więcej dzieci.

Aspirant Ciozak poinformował też, że nastolatek nie figurował w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, ponieważ w chwili popełnienia pierwszego takiego przestępstwa był osobą niepełnoletnią.

Mieliśmy jednak informację, że opuścił zakład poprawczy po osiągnięciu pełnoletniości i wzięliśmy to pod uwagę podczas typowania sprawcy

– podkreślił.

Sąd zdecydował w piątek o tymczasowym aresztowaniu 18-latka.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Zbigniew
Gość
Zbigniew
1 grudnia 2021 05:45

Pierwszy zanotowany gwalt w wieku pietnastu lat? Ofiara pornografii?

POLECAMY