Europoseł PSL tłumaczy układ Joe Bidena i Władimira Putina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

Marek Sawicki PSL / fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

– W mojej ocenie prezydent Stanów Zjednoczonych dogadał się z Putinem i dziś strefa wpływów, budowa III imperium rosyjskiego jest w trakcie - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 europoseł Marek Sawicki.
  • Komentując doniesienia o wojskach rosyjskich na granicy z Ukrainą, europoseł Sawicki stwierdził, że jego zdaniem Biden dogadał się z Putinem.
  • Co więcej, układ ten nazwał “dużym zagrożeniem geopolitycznym”.
  • – Celem Putina od czterech, pięciu lat, jest odbudowa III imperium rosyjskiego – stwierdził Marek Sawicki.
  • Zobacz także: Prezydent o kryzysie na granicy i szlaku migracyjnym z Afganistanu.

Stany Zjednoczone a Europa

Zdaniem europosła Marka Sawickiego, Stanom Zjednoczonym bardziej zależy na relacjach oceanicznych i transazjatyckich. Dodał, że Biden “raczej uważa, że Europa powinna sobie w tych warunkach radzić sama. Nie jest żadną tajemnica, że Ameryka ustawi się bardziej w konflikcie i konfrontacji do Chin i tam Rosja będzie Ameryce potrzebna, więc tu widać wyraźnie, że geopolityka się zmienia”.

Wskazał także, że w interesie Putina jest odbudowanie imperium rosyjskiego.

Celem Putina od czterech, pięciu lat, jest odbudowa III imperium rosyjskiego: po imperium Romanowów, po imperium sowieckim, ma być Imperium Putina.

Stwierdził Sawicki.

Jego zdaniem, z powodu chińskich inwestycji na Ukrainie Biden zawarł umowę z Putinem. Ma to zapobiec silnej eskalacji ekspansji chińskiej w środku Europy.

Być może faktycznie chodzi o to, by Ukraina dalej była eksploatowana jako kraj o dużym potencjale produkcyjnym i dobrych glebach, ale niekoniecznie, by była beneficjentem współpracy w ramach Unii Europejskiej.

Tłumaczył.

Rosyjskie wojska przy ukraińskiej granicy

Od jakiegoś czasu w pobliżu granicy z Ukrainą pojawia się coraz więcej rosyjskich wojsk. Z doniesień wynika, że ma być tam także około 100 tys. rosyjskich żołnierzy. Z pojawiających się informacji wynika, że Rosja może planować agresję militarną w stosunku do Ukrainy. Zdaniem niektórych ekspertów, kryzys na granicy polsko-białoruskiej ma być jedynie zasłoną dymną i odwróceniem uwagi od sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Straż Graniczna podała, że dziś ok. 2.30 w nocy doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów. W stronę polskich funkcjonariuszy rzucano kamieniami i petardami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY