Nowe obostrzenia od początku grudnia. Niedzielski zapowiada

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / fot. You Tube/ Telewizja Republika

"Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie nowych obostrzeń" – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.
  • W Radiu Plus szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany zwołano sztab kryzysowy.
  • Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, minister podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji.
  • Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: „Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie”.
  • Zobacz także: Spotkanie premiera z przedstawicielami sił parlamentarnych. “Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna”

W Radiu Plus szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany zwołano sztab kryzysowy. Możliwe są nowe obostrzenia, które minister zdrowia zapowiedział na początek grudnia.

“Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie nowych obostrzeń” – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia od początku grudnia?

Z jego słów wynika, że możliwe jest choćby ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc. Tematowi obostrzeń poświęcono poniedziałkowe posiedzenie sztabu kryzysowego.

“Zaprosiłem do tego sztabu ministra Saczkę, Głównego Inspektora Sanitarnego, i pana Grzegorza Juszczyka, szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego” – wskazał.

Jak dodał, a możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego od początku grudnia planuje się wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niedzielski nie chce ujawniać szczegółów

Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, minister podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji.

“Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o ruchach, które będą wyraźnym sygnałem, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona” – powiedział minister.

Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: „Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie”.

“Szpitale są obłożone. Musimy likwidować normalne miejsca leczenia i otwierać w to miejsce łóżka covidowe. Pojawienie się elementu, który mógłby spowodować, że zamiast oczekiwanego przesilenia będziemy mieć przyspieszenie, to naprawdę game changer” – mówił, odnosząc się do nowego wariantu koronawirusa.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY