Duda: “Nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent RP Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą

Prezydent RP Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 - powiedział w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda.

Bez przymusu szczepień

“Muszę państwu powiedzieć, że – znając podejście moich rodaków, takie poczucie wolności – nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce można było wprowadzić przymusowe szczepienia” – powiedział podczas konferencji prasowej w Brukseli prezydent, Andrzej Duda. Przyznał także, że temat ten był poddany dyskusji, z której zrodziło się wspólne oświadczenie. “Ono pokazuje również pewne realia” – skomentował Duda.

Dodał jednakże, by korzystać ze szczepień i podejść do tego “jak najrozsądniej, rozważając wszystkie za i przeciw, patrząc na to, jaka jest sytuacja”. Przywołał ponadto statystyki, mówiące, że ponad 90 proc. hospitalizowanych osób to osoby niezaszczepione. Wskazał, że skutki choroby dla tych osób są wręcz tragiczne.

Ci, którzy byli szczepieni, a zachorowali, przechodzą tę chorobę lekko, z niewielkimi symptomami lub zdarza się, że zupełnie bez symptomów

– powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Słowacji natomiast poinformowała, że w kraju toczy się debata na temat wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19.

Koronawirus w Polsce

W Polsce zaszczepiono 20 405 229 osób. Co więcej, “zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY