Swiatłana Cichanouska do Polaków: “Dziękujemy za solidarność!”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Swiatłana Cichanouska

Swiatłana Cichanouska / fot. PAP/Maciej Kulczyński Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podziękowania liderki białoruskiej opozycji były reakcją na słowa polskich polityków, wspierające prześladowaną przez łukaszenkowski reżim społeczność białoruską.
  • Cichanouska podziękowała na Twitterze za solidarność Polaków.
  • – Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska – napisała.
  • Słowa wsparcia wypowiedział Andrzej Duda, który zapewnił o solidarności “ze wszystkimi ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury”.
  • Zobacz także: Psycholog, prof. Falkowski o manipulacjach w Black Friday.

#StandWithBelarus

O swoim wsparciu dla Białorusinów zapewnił również prezydent, Andrzej Duda. “Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni. Wyrażam solidarność ze wszystkimi ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury. #StandWithBelarus” – napisał na Twitterze.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych także zamieściło wpis na Twitterze, w którym poinformowali o działaniu na rzecz uwolnienia przetrzymywanych na Białorusi polskich działaczy. “Związek Polaków na Białorusi stał się jedną z ofiar walki reżimu Łukaszenki ze społeczeństwem obywatelskim. Zakładnikami stali się przebywający w areszcie liderzy Polskiego Związku, Andżelika Borys i Andrzej Poczobut. Wspólnie działamy na rzecz ich uwolnienia” – napisali.

Reżim Łukaszenki zwalcza niezależne media, by działać bez kontroli. 30 dziennikarzy przebywa w więzieniach, m. in. skazane na 2 lata dziennikarki Telewizji Belsat Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa. Wspólnie działamy na rzecz ich uwolnienia.

Czytamy również na profilu MSZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY