Absurd w greckim Kościele! Ksiądz zakazuje niezaszczepionym udziału we Mszy Świętej

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Cerkiew schizmatycka

Cerkiew schizmatycka / fot. Pixabay

Grecja wprowadziła nowe obostrzenia, które zobowiązują wiernych do przedstawienia ujemnego wyniku testu na obecność koronawirusa, aby móc uczestniczyć w nabożeństwach. Ksiądz z kościoła prawosławnego w Pireus nie widzi nic przeciwko takim restrykcjom. Niezaszczepieni wierni są oburzeni ograniczeniem ich możliwości do modlitwy.
  • Od 18 listopada w Grecji obowiązują ograniczenia, gdzie przed wejściem do zamkniętych pomieszczeń publicznych trzeba przeprowadzić test na obecność koronawirusa
  • Osoby niezaszczepione pomimo ujemnych testów nie są wpuszczani do takich przestrzeni jak restauracje, kina czy nawet świątynie
  • Ksiądz Christos z kościoła prawosławnego w Pireusie stwierdził, że te ograniczenia są tworzone dla ochrony ludzi przed zakażeniem
  • Wiernym nie podobają się nowe przepisy i nie zamierzają wydawać funduszy na testy co niedzielną Mszę Świętą
  • Zobacz także: Kościół katolicki rozpoczyna dziś Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana

Zgodnie z nowymi przepisami ogłoszonymi 18 listopada, osoby nieszczepione mają w Grecji zakaz wstępu do zamkniętych pomieszczeń, w tym restauracji, kin, muzeów i sal gimnastycznych, nawet jeśli ich testy na koronawirusa są ujemne.

W przypadku kościołów, niedziela była pierwszym dniem, w którym osoby uczestniczące w nabożeństwach muszą przedstawić test.

To ma na celu ochronę nas samych i ludzi. To może być trochę trudne, ale będziemy się tego trzymać. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad

– stwierdził ksiądz Christos, z kościoła Ayios Spridon w Pireusie

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rośnie niezadowolenie wśród wiernych

Część wiernych uważa, że z powodu wymogu w niedzielę pojawiło się w kościele mniej osób niż zazwyczaj. Powodem jest konieczność wniesienia opłaty za test przez osoby, które nie są zaszczepione.

Z czterech kościołów, które reporterzy agencji Reutera odwiedzili w niedzielę, tylko w jednym wolontariusz przeprowadził kontrolę, i to wśród parafian, którzy nie byli im znani.

Grecja odnotowała w tym miesiącu gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Do soboty, od początku wybuchu epidemii, w kraju odnotowano 920 683 zakażeń i 17 861 zgonów.

Nie podoba mi się to, ale co możemy zrobić? Stosujemy się do przepisów, ale kościół jest dziś pusty. Oczywiście ludzie nie są w stanie znieść kosztów, przychodzą tu z dziećmi, ile pieniędzy będą musieli wydać?

– powiedziała jedna z parafianek oburzona segregacją swojego kapłana.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY